Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2024-05-26

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2024-05-26

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci będzie odprawiona o godz. 10.30. Natomiast Mszą św. o godz. 19.30 rozpocznie się Okręgowe Spotkanie Młodzieży – Sącz Boga. Serdecznie zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj wypada także Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom życzymy obfitości łask Bożych w życiu i chcemy o nich pamiętać w naszej modlitwie.

Nabożeństwa majowe będą odprawione dziś i we czwartek o godz. 15.00, w pozostałe dni aż do piątku – o godz. 17.30. Zapraszamy zwłaszcza tych parafian, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tegorocznych nabożeństwach majowych.

We wtorek o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem uczniów z klasy siódmej. W egzaminie powinien uczestniczyć także przynajmniej jeden z rodziców każdego ucznia.

Również we wtorek, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się próba sypania kwiatków przed Uroczystością Bożego Ciała. Zapraszamy chętne dziewczynki, zwłaszcza dzieci I Komunijne.

We środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji lektorów – tegorocznych maturzystów. Będzie ona znakiem naszej wdzięczności za ich dotychczasową posługę przy ołtarzu. Będziemy modlić się także o Boże błogosławieństwo w ich dalszym życiu, także w roli lektorów-seniorów w miarę możliwości nadal posługujących przy ołtarzu.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe. Okazja do spowiedzi św. przed tą Uroczystością – codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się w procesji ulicami Biegonicką i Elektrodową. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i podczas Oktawy – w strojach ludowych oraz I Komunijnych. Procesja eucharystyczna będzie odprawiana we czwartek i niedzielę o godz. 15.00 a w pozostałe dni o godz. 17.30.

Ofiary zbierane w Boże Ciało są przeznaczone na cele charytatywne w diecezji. Straż pożarną prosimy o niesienie baldachimu w Boże Ciało oraz o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy też parafian o codzienne zabieranie na procesję chorągwi a w dniach Oktawy także baldachimu. Zachęcamy do ozdobienia domów symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie

Sołtys Wsi Łazy Biegonickie oraz Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają dzieci zamieszkałe w Łazach Biegonickich w najbliższą niedzielę o godz.14:00 na Dzień Dziecka który odbędzie się na obiekcie rekreacyjnym osiedla Gaj.