Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2020-06-07

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga w Trójcy św. jedynego za wszelkie Jego dary – także za dar Eucharystii, w której możemy na nowo wszyscy uczestniczyć.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz na konto parafii.

Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione dzisiaj o godz. 15.00 a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

Dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej zapraszamy na katechezę przygotowawczą przed I Komunią św. do kościoła we środę o godz. 16.00.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe. Okazja do spowiedzi św. przed tą Uroczystością – codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. W trosce o bezpieczeństwo wiernych, któremu nie sprzyjają wielkie zgromadzenia ludzi, w tym roku wyjątkowo w naszej diecezji nie będzie uroczystych procesji ulicami parafii. W tym dniu natomiast po każdej dopołudniowej Mszy św. oraz o godz. 15.00 (po Nieszporach Eucharystycznych) odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dzieci pragnące sypać kwiatki i dzwonić dzwonkami mogą to zrobić podczas każdej procesji. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu podczas każdej procesji w Boże Ciało. Prosimy też parafian o zabieranie w dniach Oktawy Bożego Ciała chorągwi oraz baldachimu. Zachęcamy do ozdobienia domów symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi. To też jest świadectwo naszej wiary.

Ofiary zbierane w Boże Ciało są przeznaczone na cele charytatywne w diecezji.

W dni powszednie Oktawy od piątku włącznie procesja będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.00.

Uczniów klasy ósmej zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie w kościele związane ze zbliżającym się bierzmowaniem.

Począwszy od najbliższej niedzieli swoją posługę wznawiają nadzwyczajni szafarze Komunii św. Prosimy o zgłoszenie osób, które pragną w każdą niedzielę przyjmować za ich pośrednictwem w swoich domach Komunię św.

Członków róż różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30. Członków Róży im. św. Antoniego prosimy o prowadzenie w czerwcu śpiewu Godzinek.

Najbliższa, druga niedziela miesiąca to w naszej parafii tzw. „Niedziela Inwestycyjna”. Prosimy, w miarę możności, o hojniejsze ofiary.

W związku z poprawą sytuacji zdrowotnej w kraju oraz odwołaniem przez biskupa diecezjalnego dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. ograniczamy transmisję internetową Mszy św. z naszego kościoła do stanu sprzed epidemii. Począwszy od przyszłej niedzieli będziemy transmitować dla chorych jedną Mszę św. – o godz. 9.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można ją nabyć u ministrantów.