Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2017-06-11

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 odprawimy Nieszpory.

W całej diecezji są dziś zbierane ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary.

We wtorek 13 maja zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. z kazaniem zostanie odprawiona o godz. 18.00 a po niej udamy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas procesji odmówimy różaniec.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 17.30.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe. W związku z tym Świętem we środę po Mszy św. wieczornej siostry zapraszają dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała na próbę przed kościołem. Nie żałujmy czasu na to spotkanie byśmy mogli we czwartek uczcić Pana Jezusa jak najgodniej. Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała będzie codziennie podczas Mszy św. oraz we środę od godz. 17.30.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się w procesji ulicami Biegonicką i Elektrodową. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i podczas Oktawy. W tym roku wyjątkowo nie ma dzieci I komunijnych ale zapraszamy małe dzieci w strojach ludowych. W Boże Ciało o godz. 15.00 odprawimy Nieszpory Eucharystyczne po których będzie procesja. W dni powszednie Oktawy procesja będzie po Mszy św. wieczornej. Ofiary zbierane w Boże Ciało są przeznaczone na cele charytatywne w diecezji. Straż pożarną prosimy o niesienie baldachimu w Boże Ciało oraz o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy też parafian o codzienne zabieranie na procesję chorągwi a w dniach Oktawy także baldachimu. Zachęcamy do ozdobienia naszych domów symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi.

Również we czwartek wypada 5 rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” dołączone są śpiewniki na Boże Ciało.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Dom Rekolekcyjny Opoka w Starym Sączu zaprasza na Diecezjalne Święto Rodziny. Rozpoczęcie przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu Mszą św. o godz. 10.00. Dokładny program Święta Rodzin jest zamieszczony w gablocie.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu ogłasza nabór do klasy pierwszej do technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.

Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia zaprasza na koncert końcoworoczny, który odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz. 17.30 w nowosądeckim Ratuszu. Wstęp jest bezpłatny.