Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2022-06-16

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2022-06-16

Przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się w procesji ulicami Biegonicką i Elektrodową. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami w czasie procesji dzisiaj i podczas Oktawy – w strojach ludowych oraz I Komunijnych.

Ofiary zbierane dziś na tacę są przeznaczone na cele charytatywne w diecezji. Straż pożarną prosimy o niesienie baldachimu w Boże Ciało oraz o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy też parafian o codzienne zabieranie na procesję chorągwi a w dniach Oktawy także baldachimu. Zachęcamy do ozdobienia domów symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi. W trakcie oktawy Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej: dzisiaj i w niedzielę o godz. 15.00 a w pozostałe dni o godz. 17.30.

Parafia św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu (Poręba Mała) zaprasza na Koncert Uwielbienia dzisiaj o godz. 20.00 przed tamtejszym nowobudowanym kościołem. Warto skorzystać z tej okazji uwielbienia Boga poprzez modlitwę i śpiew.

Natomiast w naszym kościele w najbliższy wtorek 21 czerwca po Mszy św. wieczornej będzie można zobaczyć przedstawienie pt. „Tajemnica Eucharystii”. Spektakl trwa ok. 45 min. a przygotowała go młodzież z Parafii Nawojowa. Po skończonym przedstawieniu przedstawiciele młodzieży z Nawojowej będą pod kościołem zbierać ofiary do puszek, które pragną przeznaczyć na swój wakacyjny wyjazd na Festiwal Młodych w Medjugorie. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji do jeszcze mocniejszego przeżycia prawdy o obecności Pana Jezusa podczas każdej Mszy św.

Pojutrze o godz. 7.00 z parkingu koło kościoła wyrusza parafialna pielgrzymka autokarowa do Markowej i Sędziszowa. Prosimy o punktualność.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.