Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2022-11-20

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2022-11-20

Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówimy wspólnie przed Najświętszym Sakramentem Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego Aktu możemy dzisiaj uzyskać Odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Dzisiaj obchodzimy także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wyrażamy wdzięczność ministrantom i lektorom – zwłaszcza tym, którzy pilnie pełnią służbę przy ołtarzu. Gratulujemy ich rodzicom dobrego wychowania swoich synów.

W dniu dzisiejszym w Bazylice Katedralnej w Tarnowie wręczane są diecezjalne nagrody dla osób świeckich szczególnie zaangażowanych w życie parafii. W tym roku medal Dei Regno Servire (Służyć Królestwu Bożemu) otrzyma z rąk biskupa m.in. nasz parafianin – p. Andrzej Kowalczyk z Łazów Biegonickich. Był on przez trzy kolejne kadencje aktywnym członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na prośbę ks. proboszcza a nierzadko z własnej inicjatywy bezinteresownie podejmował różne działania gospodarcze na rzecz parafii. Angażował się także w organizację wielu inicjatyw religijnych m.in. coroczną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Panu Andrzejowi serdecznie gratulujemy i modlimy się w jego intencji.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Zbiórka aspirantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.30.

Spotkanie dziewcząt z Grupy Maryjnej odbędzie się we środę o godz. 16.30 a nowenna do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na Wypominki Narodowe przygotowane przez młodzież z naszej parafii w piątek o godz. 19.30. Będziemy modlitewnie wspominać tych naszych rodaków, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny w różnych okresach jej dziejów. W nabożeństwie wezmą także udział przedstawiciele młodzieży z innych parafii naszego dekanatu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Prorok” w sądeckim kinie Sokół w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Film w ciekawy sposób ukazuje doniosłą rolę błog. kard. Stefana Wyszyńskiego w historii Kościoła i narodu w Polsce. Nasza parafia zarezerwowała pewną ilość biletów oraz organizuje wspólny przejazd autokarem. Koszt biletu wynosi tylko 15 zł. Są jeszcze dostępne bilety – można zapisywać się w zakrystii. Wyjazd nastąpi z parkingu koło kościoła w sobotę o godz. 9.20.

Najbliższa niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu. Jak co roku przed kościołem będziemy mogli nabyć świecę wigilijną, którą stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 8 zł, możemy pomóc dzieciom z rodzin najuboższych. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie rozprowadzania świec.

Również w najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza z dalekiego Kazachstanu ks. Piotra Rożnieckiego. Ks. Misjonarz wygłosi kazania podczas każdej Mszy św. a ofiary złożone na tacę zostaną przekazane jako pomoc w jego działalności misyjnej w Kazachstanie.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.