Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2020-11-22

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2020-11-22

Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi. W dniu dzisiejszym możemy za to uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiaj obchodzimy także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Modlimy się w intencji naszych ministrantów i lektorów dziękując im za ich całoroczną posługę przy ołtarzu. Gratulujemy ich rodzicom dobrego wychowania swoich synów.

Nieszpory niedzielne odśpiewamy dziś o godz. 15.00.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej oraz Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

W sobotę wypada 11 rocznica konsekracji biskupiej bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.

Najbliższa niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu. Przed kościołem będziemy mogli nabyć świecę wigilijną, którą stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 5 zł, możemy pomóc dzieciom z rodzin najuboższych. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie rozprowadzania świec.

Niedawno minęła I rocznica naszej parafialnej pielgrzymki do Rzymu. Z tej okazji na stronie internetowej naszej parafii został zamieszczony krótki film z tej pielgrzymki. Zachęcamy do przypomnienia sobie tych niezwykłych dni.

Miło nam poinformować, że począwszy od dzisiaj będziemy mogli znowu przeżegnać się wodą święconą w naszym kościele. Przepisy sanitarne uniemożliwiają nam w okresie pandemii korzystanie z dotychczasowej kropielnicy. Dlatego zakupiliśmy i zamontowaliśmy w przedsionku nową, bezdotykową kropielnicę. Podkładamy prawą rękę pod kranik, zapala się zielone światełko i na naszą rękę pada kilka kropel wody święconej. Tą wodą święconą możemy przeżegnać się zupełnie bezpiecznie – nikt inny oprócz nas nie ma do niej dostępu.

Natomiast gdyby ktoś pragnął mieć wodę święconą w swoim domu, by jej z wiarą używać może w każdej chwili przynieść wodę w zamkniętej butelce i poprosić o jej poświęcenie.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.