Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2017-11-26

Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówimy uroczyście Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Dzisiaj wypada także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wyrażamy wdzięczność ministrantom i lektorom – zwłaszcza tym, którzy pilnie pełnią służbę przy ołtarzu. Gratulujemy ich rodzicom dobrego wychowania swoich synów. W piątek podczas Mszy św. wieczornej swoje dyplomy otrzyma 11 nowych lektorów z naszej parafii.  

Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.00.

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się wyjątkowo jutro o godz. 17.00. Również jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

We wtorek wypada 8 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w Jego intencji.

Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30. Również we środę, w budynku plebanii, odbędzie się zabawa andrzejkowa dla ministrantów, lektorów oraz dziewcząt ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi. Zabawa odbędzie się w godz. 16.00 – 20.00 z przerwą na nowennę i Mszę św.

We czwartek obchodzić będziemy Święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą św. a w piątek dodatkowo od godz. 17.00. W piątek udamy się do chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej  a potem na Mszę św. i rozważanie Maryjne.

Członków Róży im. św. Judy Tadeusza prosimy o poprowadzenie w grudniu „Godzinek”.

Najbliższa niedziela to zarazem pierwsza niedziela Adwentu. Począwszy od przyszłej niedzieli przed kościołem można będzie nabyć świecę wigilijną, którą stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 5 zł, możemy pomóc dzieciom z rodzin najuboższych. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie rozprowadzania świec.

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy parafianom za wielką ofiarność serca i ochotne dzielenie się z innymi produktami przynoszonymi w tym tygodniu do szkoły   i do kościoła. W najbliższym czasie dary zostaną rozwiezione do potrzebujących.

Jutro w TVP 1 o godz. 20.25 można będzie zobaczyć sztukę „Brat naszego Boga”. Jest to dramat napisany przez młodego księdza Karola Wojtyłę. W osobie głównego bohatera Brata Alberta można zobaczyć ślady osobistych przeżyć późniejszego papieża. Zachęcamy do obejrzenia sztuki i lepszego poznania w ten sposób św. Jana Pawła II. 

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Majcher z ul. Elektrodowej. Polećmy Jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …