Szlachetne zdrowie

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”

Te słowa z fraszki Jana Kochanowskiego „Na zdrowie” przychodziły mi często na myśl w ostatnich dniach. Bynajmniej jednak nie myślałem o swoim zdrowiu (dzięki Bogu nie jest z nim najgorzej). Myślałem o ….. nie działającej stronie internetowej naszej parafii. Bo jak to jest? Jeszcze trzy lata temu Parafia w Biegonicach w ogóle nie miała swojej strony internetowej. I pewnie ten czy ów parafianin (lub parafianka), często korzystający/a na co dzień z internetu od czasu do czasu pomyślał/a sobie: jakby to było dobrze, gdyby w internecie można było przeczytać sobie Ogłoszenia parafialne z ostatniej niedzieli czy sprawdzić kiedy będzie odprawiana Msza św. za zmarłą Ciocię. Ale chwilę później przychodziła refleksja, że przecież wiele parafii nie ma swoich stron www, że póki co trzeba uważniej słuchać tego co ksiądz ogłasza w kościele, że … A duża część parafian może nawet w ogóle nie pomyślała sobie, że warto by było mieć swoją parafialną stronę internetową.

Osobiście należę do osób głęboko przekonanych o tym, że parafia powinna posiadać swoją (możliwie ciekawą i aktualną) stronę internetową. I nie tylko posiadać ale posługiwać się nią jako jednym z ważnych narzędzi w dziele ewangelizacji. Dlatego niedługo po tym jak zostałem Waszym proboszczem podjąłem starania by taka strona powstała. I udało się – wraz z początkiem Adwentu 2010 roku w globalnej sieci internetowej zaistniał adres: www.biegonice.diecezja.tarnow.pl. (serdeczne dzięki dla webmastera!!!) . Na serwerze Diecezji Tarnowskiej pojawiła się strona www Parafii Biegonice. Pojawiła się i … dość szybko znalazła grono swoich Czytelników. Przez trzy i pół roku strona ta pełniła (nieskromnie powiem – chyba nie najgorzej) swoją funkcję informowania o ważnych wydarzeniach religijnych w naszej parafii. Cieszyłem się tym – jak ojciec cieszy się z sukcesów swoich dzieci.

Przeszło 2 tygodnie temu nastąpiła poważna awaria serwera diecezjalnego. Strona naszej parafii stała się niedostępna i mimo najlepszych moich chęci nie byłem w stanie nic na to poradzić….

I tu właśnie pojawiła się u mnie refleksja rodem z cytowanej fraszki Kochanowskiego „Na zdrowie”. Gdy zabrakło strony parafialnej okazało się jak wielu z nas odczuwa boleśnie ten brak. Wielu ludzi, przy różnych okazjach, pytało mnie: „Dlaczego nie działa nasza strona?” Muszę przyznać, że byłem nawet nieco zdziwiony tak dużym zainteresowaniem tą sprawą. Okazało się, że tak już przyzwyczailiśmy się strony, że bez niej czegoś ważnego w życiu naszej parafii zdawało się nam brakować.

Kochani Parafianie. Miło mi poinformować Was, że z dniem dzisiejszym strona internetowa naszej parafii na nowo zaczyna działać. Jest, jak sami zauważycie, nieco inna niż do tej pory. Zmienił się serwer na którym strona się znajduje (mam nadzieję, że unikniemy w przyszłości problemów technicznych). Pojawił się nowy adres strony: www.parafiabiegonice.pl. Korzystając z faktu, że i tak strona była faktycznie budowana na nowo dokonaliśmy na niej pewnych zmian. Pojawiły się nowe działy, inne zniknęły, jeszcze inne zmieniły swoje miejsce na stronie. Pojawiła się nowa szata graficzna.

Mam nadzieję, że nową wersję strony internetowej parafii przyjmiecie życzliwie i polubicie ją co najmniej tak samo jak poprzednią.