Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Święto Przemienienia Pańskiego 2017-08-06

W dniu dzisiejszym przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Niech rozważanie prawdy o przemienieniu się Chrystusa na Górze Tabor umocni naszą wiarę w Jego bóstwo. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Nabożeństwo do św. Wawrzyńca zostanie odprawione jutro po Mszy św. wieczornej a nowenna do Matki Bożej we środę o godz. 18.30.

W najbliższy czwartek nasza parafia przeżywać będzie swoją doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Msze św. odprawione będą w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 11.00 (uwaga: zmiana godziny) i 19.00. Słowo Boże w tym dniu wygłosi nasz rodak ks. Wojciech Witowski. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Proszę o zabranie na procesję feretronu i chorągwi. To święto całej parafii – starajmy się w nim wszyscy jak najliczniej i jak najgodniej uczestniczyć. Msza św. Odpustowa o godz. 11.00 będzie transmitowana w Internecie. Warto ułatwić chorym i nieobecnym podtrzymanie w ten sposób więzi z parafią.

W najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 7.30, odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Również w niedzielę wypada 13 sierpnia. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – różaniec oraz procesję z figurą Matki Bożej po zakończeniu popołudniowej Mszy św. tj. o godz. 16.30.

Już niedługo wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Organizujemy bezpłatny przejazd pielgrzymów zgłoszonych w naszej parafii do Tarnowa oraz ich powrót z Częstochowy. Wyjazd autobusu do Tarnowa z parkingu koło kościoła nastąpi we czwartek 17 sierpnia o godz. 4.00 rano. Tradycyjnie pojedziemy także po pielgrzymów w dniu 25 sierpnia. Chętni do wyjazdu na Jasną Górę na wejście pielgrzymki mogą zgłaszać się w kancelarii lub zakrystii. Koszt przejazdu – 30 zł. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zachęcamy do zainteresowania się w dniu odpustu stoiskiem parafialnym znajdującym u wejścia do kościoła. Członkowie Caritasu będą tam rozprowadzać wiele ciekawych wydawnictw oraz przedmiotów religijnych. Specjalnie na odpust przygotowaliśmy oprawione w ramki i gotowe do powieszenia w domu obrazy Matki Bożej Biegonickiej. Byłoby pięknie, gdybyśmy obraz ten mieli w swoich domach i przed nim wspólnie się modlili. Na stoisku będzie można nabyć także m.in. książeczki o patronie naszej parafii św. Wawrzyńcu. Wszystkie wydawnictwa dostępne są w przystępnej cenie – pragniemy, by znalazły się one w jak największej ilości domów przypominając nam o zbliżającym się Jubileuszu naszej parafii.

Informujemy, że począwszy od dzisiaj swoją posługę w parafii rozpoczynają:

kościelny – p. Piotr Poręba

pani troszcząca się o kwiaty i czystość szat kościelnych – p. Marta Marczyk

Życzymy im obfitości łask Bożych w pełnieniu ich posługi.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI zapraszają całe rodziny na plenerowy pokaz filmu o objawieniach w Fatimie, który odbędzie się przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu w niedzielę 13 sierpnia o godz. 19.00. Natomiast w poniedziałek 14 sierpnia również o 19.00 będzie pokaz filmu o św. Kindze i zabawy dla dzieci prowadzone przez Muzeum Dobranocek z Rzeszowa.

Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu zaprasza na film „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Seanse przedpremierowe można obejrzeć w dn. 11 – 12 sierpnia o godz. 13.45, w dn. 13 – 16 sierpnia o godz. 11.45 i 16.50 a 17 sierpnia o godz. 17.50. Premiera filmu – 18 sierpnia.