Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Święto Ofiarowania Pańskiego 2020-02-02

Święto Ofiarowania Pańskiego  2020-02-02

Przeżywamy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Poświęcenia gromnic dokonamy podczas każdej Mszy św. Również dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji zakonników i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby Bożej. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na rzecz zakonów klauzurowych.

Zapraszamy na Nieszpory dziś o godz. 15.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej – Nowenna do św. Wawrzyńca a we środę o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej.

W tym tygodniu wypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek o godz. 17.30. Spowiedź św. – codziennie przed nabożeństwami oraz w piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

Najbliższa, II niedziela miesiąca w naszej parafii to tzw. „Niedziela Inwestycyjna”. W miarę możliwości prosimy o ofiarność na ten cel.

Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30. Natomiast po Mszy św. o godz. 10.30 przedstawiciele Rady Miasta wręczą Parafii Tarczę Herbową na znak uznania za jej wkład w rozwój Nowego Sącza.

W dniu 11 lutego obchodzić będziemy Wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji przewidziane są nabożeństwa i spotkania dla seniorów. Już w najbliższą niedzielę o godz. 15.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji seniorów z Biegonic. Po Mszy św. Caritas Parafialna, wraz z Radą Osiedla, zaprasza seniorów na spotkanie przy herbacie na plebanii. Podobne spotkanie dla seniorów z Łazów Biegonickich odbędzie się w sobotę 15 lutego – Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00 w Domu Kultury w Łazach Biegonickich. Zechciejmy umożliwić seniorom uczestnictwo w tych spotkaniach przez podwiezienie ich na miejsce.

Informujemy wszystkich, że zmianie uległ numer telefonu parafialnego. Poprzedni numer często „nie działał” a pragniemy, aby parafianie mieli możliwość łatwego skontaktowania się telefonicznego z parafią. Nowy numer parafii to: 662 – 630 – 421.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marian Różański z ul. Popradzkiej. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Miasto Nowy Sącz zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych współfinansowanych ze środków unijnych. Program przeznaczony jest dla mieszkańców Nowego Sącza, szczególnie dla seniorów oraz osób w wieku 50+. Udział w programie jest bezpłatny. Więcej informacji pod numerem telefonu 696 032 979 oraz w Wydziale Pozyskiwania Funduszy przy ul. Narutowicza 6.