Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Święci w biegonickiej parafii

W Uroczystość Wszystkich Świętych, bardziej niż co roku, odczuwaliśmy obecność wśród nas świętych. Było to możliwe dzięki wystawieniu na ołtarzu Matki Bożej relikwiarzy znajdujących się w naszej parafii. Można było z bliska zobaczyć relikwie świętych: św. Wawrzyńca (patrona naszej parafii), św. Kingi (fundatorki parafii i dwóch pierwszych biegonickich kościołów), św. Faustyny, św. Ojca Pio i św. Wincentego a’ Paulo i pomodlić się wzywając w ten szczególny dzień ich wstawiennictwa. Relikwie wniosły do kościoła w uroczystej procesji przed Mszą św. o godz. 9.00 dzieci przebrane za tych świętych (każde wniosło jeden relikwiarz). Wydarzenie to niewątpliwie pomogło nam lepiej przeżywać wiarę w „świętych obcowanie”.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj