Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Środa Popielcowa 2022-03-02

Środa Popielcowa 2022-03-02

Rozpoczynamy Wielki Post. Dzisiejsza Środa Popielcowa, zgodnie z apelem Ojca św. Franciszka oraz polskich biskupów, jest dniem modlitwy i pokuty w intencji wyproszenia pokoju na Ukrainie. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Dodatkowo o godz. 17.30 odprawimy Drogę Krzyżową. Obowiązuje nas post ścisły tj. spożywamy potrawy bezmięsne, w tym tylko jeden posiłek do sytości. Składka na tacę jest przeznaczona na cele charytatywne. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Ofiary złożone do puszek dzisiaj i w ostatnią niedzielę już jutro trafią do potrzebujących.
Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 19.30. W niedzielę zapraszamy do wspólnego śpiewu pieśni pasyjnych o godz. 14.00 oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.
Przypominamy, że codziennie w dni powszednie Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy św. wieczornej aż do godz. 20.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy w ciszy przed Panem Jezusem.
Parafia św. Elżbiety w Starym Sączu organizuje Kurs Przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu w sobotę 12 marca o godz. 18.00.
U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie:
Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza na projekcję filmu „Cud Guadelupe”. Opowiada on o objawieniach Matki Bożej i niezwykłych okolicznościach powstania cudownego wizerunku Matki Bożej w Guadelupe w Meksyku. Warto w okresie Wielkiego Postu nie tylko walczyć ze swoimi słabościami ale także ubogacać się duchowo. Film można obejrzeć: 4, 5, 7-9 marca godz. 17.40, 6 marca godz. 18.30, 10 marca godz. 12.50, 12-13 marca godz. 12.15.
Jeżeli będą chętni – zapraszamy do wspólnego obejrzenia tego filmu w najbliższy poniedziałek o godz. 17.40. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii najpóźniej do niedzieli. Koszt biletu wynosi 14 zł, przejazd organizuje parafia. Więcej można zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=hFCJOHM-nsk