„Siostrzany” Jubileusz

Niecodzienny Jubileusz 70 – lecia pracy w Parafii Biegonice obchodziły w sobotę 25 października siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Z tej okazji do naszej parafii przyjechało kilkanaście sióstr – członkiń władz Zgromadzenia oraz siostry, które niegdyś tu pracowały. Siostry przygotowały krótką prezentację o działalności Zgromadzenia oraz oprawę muzyczną i liturgiczną wieczornego różańca i Mszy św. Podczas Eucharystii proboszcz parafii ks. Piotr Lisowski przybliżył zebranym historię pracy sióstr w parafii oraz wyraził nadzieję, że nadal będą one aktywnie angażować się w działalność opiekuńczą i wychowawczą. W modlitwie wzięli udział członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Katolickiego Niepublicznego Przedszkola im Ojca Pio (gdzie pracują siostry) oraz parafianie. Sobotnie spotkanie było elementem przygotowań wspólnoty parafialnej do Jubileuszu 750 – lecia, którą Parafia św. Wawrzyńca będzie obchodzić w 2019r. Więcej można zobaczyć tu.

Pełny tekst kazania wygłoszonego podczas Mszy św. Jubileuszowej można znaleźć tu.