Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

„Gdy serca biją po polsku”

11 listopada 2016 roku w całym kraju uroczyście świętowano 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej właśnie okazji z inicjatywy ks. Proboszcza po Mszy Św. wieczornej zorganizowano Wieczór Patriotyczny.

Blisko 30 parafian zgromadziło się w sali na plebanii. Wchodzących do sali witali członkowie parafialnego chóru, którzy przypinali każdemu kokardy narodowe.

Tematyka spotkania obejmowała czas I wojny światowej. Wspólny śpiew pieśni takich, jak: „Marsz I Brygady”, „I Kadrowa”, „Wojenko, wojenko” i innych przeplatany był różnymi atrakcjami. Uczestnicy wieczoru mogli m. in. dowiedzieć się, co działo się w Biegonicach w czasie I wojny światowej. Wyświetlono również przedwojenną kronikę filmową prezentującą osobę Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspólny śpiew ułatwiała prezentacja multimedialna, a każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę prezent – kokardę narodową z godłem państwowym.

Mamy nadzieję, że Wieczór Patriotyczny stanie się w naszej parafii piękną tradycją.

Zdjęcia zobacz tu.