W minioną niedzielę nasza wspólnota parafialna przeżywała wyjątkowe, pełne wzruszeń chwile. Podczas uroczystej Mszy Świętej wspólnie dziękowaliśmy Bogu za 35 lat posługi kapłańskiej naszego drogiego Księdza Proboszcza Piotra Lisowskiego. Wokół ołtarza licznie zgromadzili się parafianie, najbliższa rodzina Księdza Jubilata oraz przedstawiciele władz samorządowych, wśród których obecni byli m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Wiceprezydent Nowego Sącza Bożena Borkowska oraz Zastępca Burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki. Obecność tak wielu gości i płynące z głębi serca życzenia były najlepszym dowodem na to, jak wielkim szacunkiem i sympatią cieszy się nas Ksiądz Proboszcz. Po zakończonej Eucharystii uroczystości przeniosły się na plac parafialny, gdzie odbył się piknik rodzinny. Wspólne świętowanie upłynęło w atmosferze radości, rozmów i fantastycznej zabawy. Czas spędzony na pikniku umiliły nam wspaniałe występy artystyczne, w których wzięli udział: Promyczki Dobra, Zespół Wokalny Skierki z Żeleźnikowej Małej, Ewa Novel i Natalia Górowska-Kowalik oraz Małe Sądeczoki i Dolina Dunajca. Dziewczęca Służba Maryjna poprzez piękny śpiew zaprosiła wszystkich zebranych do wspólnego przeżywania nabożeństwa majowego. Druga część pikniku upłynęła pod znakiem integracji i tradycji. Nie zabrakło corocznego, widowiskowego smażenia jajecznicy z 600 jaj dla wszystkich gości. Wieczór zwieńczyła wyśmienita zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Somersi. W imieniu całej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej pięknej uroczystości. Księdzu Proboszczowi Piotrowi składamy najserdeczniejsze życzenia – obfitości Bożych łask, zdrowia oraz niesłabnącej opieki Matki Bożej na kolejne lata prowadzenia naszej parafii.
Zdjęcia zobacz tu.
