Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Patriotyczne śpiewanie

Nasza parafia uroczyście obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Już w niedzielę 8 listopada parafianie mieli okazję uczestniczyć w koncercie pieśni patriotycznych przygotowanym przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Biegonicach. Śpiewaniu pieśni towarzyszyły także recytacje wierszy.  Zobacz więcej tu.

11 listopada parafianie od rana uczestniczyli we Mszach św. w intencji Ojczyzny i słuchali Słowa Bożego, w którym ks. Proboszcz podkreślał, jak wielu ludzi zapłaciło za niepodległość najwyższą cenę – własne życie. Po wieczornej Mszy św. w sali na plebanii spotkało się 25 parafian, aby wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne i żołnierskie. W specjalnie udekorowanej sali, przy blasku świec i wszystkim dobrze znanym pieśniom wieczór upłynął w niezwykle miłej i radosnej atmosferze. Na pamiątkę tego spotkania uczestnicy otrzymali kotyliony w barwach narodowych. Zobacz więcej tu.