Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Wielkanocna 2024-03-31

Niedziela Wielkanocna 2024-03-31

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Nasze serca oczyszczone w sakramencie pokuty wypełnia radość z faktu Chrystusowego zwycięstwa nad śmiercią, grzechem i szatanem.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Misterium Pasyjnego w ubiegły piątek, zwłaszcza aktorom. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy  pomogli nam dobrze przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy rodzinom i grupom, które przyniosły piękne palmy w Niedzielę Palmową (szczególnie paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łazach Biegonickich oraz członkom Zespołu Dolina Dunajca). Dziękujemy członkom parafialnego oddziału Caritas za rozwiezienie świątecznych paczek, panu organiście i panu kościelnemu, ministrantom i lektorom, strażakom. Dziękujemy nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św. za ich posługę, rodzicom tegorocznych bierzmowanych za przygotowanie Grobu Pańskiego oraz osobom, które przygotowywały Ciemnicę. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem pani sprzątaczki oraz pani dekoratorki za przygotowanie kościoła do świątecznych uroczystości. Dziękuję Ks. Bogusławowi za ofiarną posługę kapłańską. „Bóg zapłać” za ofiary składane przy krzyżu na ratowanie zabytków chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz za dzisiejsze ofiary na rzecz parafii.

Jutro – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.    

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Modlitwy Nowenny przed tą Uroczystością odmawiane będą w dni powszednie o godz. 17.45. Dzisiaj, jutro i w przyszłą niedzielę zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. 

Nowenna do Matki Bożej jak zwykle we środę o godz. 17.30 połączona będzie z modlitwami Nowenny do Miłosierdzia Bożego. 

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00.

W I piątek po Mszach św. odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie.

W I sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 17.00, po którym odmówimy modlitwy Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Członkinie Róży im. Miłosierdzia Bożego prosimy o prowadzenie w kwietniu Godzinek.

U ministrantów można nabyć świąteczne numery prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom oraz Miłym Gościom życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego w ich życiu. Niech Chrystus – Zwycięzca śmierci, grzechu i szatana będzie dla nas zawsze źródłem siły i niezawodnej nadziei.