Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Wielkanocna 2023-04-09

Niedziela Wielkanocna 2023-04-09

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Nasze serca wypełnia radość z faktu Chrystusowego zwycięstwa nad śmiercią, grzechem i szatanem.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli piękne palmy w Niedzielę Palmową (szczególnie paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łazach Biegonickich oraz członkom Zespołu Dolina Dunajca). Dziękujemy członkom Caritasu za rozwiezienie świątecznych paczek, panu organiście i panu kościelnemu, ministrantom i lektorom, dziewczętom z Grupy Maryjnej, strażakom. Dziękujemy nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św. za ich posługę, tegorocznym bierzmowanym i ich rodzicom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, młodzieży za poprowadzenie modlitewnego czuwania w Wielki Czwartek. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem pani Danuty Maciuszek oraz pani Marty Marczyk za przygotowanie kościoła do świątecznych uroczystości. Dziękuję Ks. Bogusławowi i Ks. Wojciechowi za ich posługę kapłańską. „Bóg zapłać” za ofiary składane przy krzyżu na ratowanie zabytków chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz za dzisiejsze ofiary na rzecz parafii.

Jutro – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dzieci i młodzież zapraszamy na kolejne Spotkanie z Panem Jezusem w języku angielskim w sobotę – grupa młodsza o godz. 9.00 a starsza o godz. 10.00.     

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Modlitwy Nowenny przed tą Uroczystością odmawiane będą w dni powszednie o godz. 17.45. Natomiast dzisiaj, jutro i w przyszłą niedzielę zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Z tej racji w najbliższą środę nie będzie nowenny do Matki Bożej.

U ministrantów można nabyć świąteczne numery prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom oraz Miłym Gościom życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego w ich życiu. Niech Chrystus – Zwycięzca śmierci, grzechu i szatana będzie dla nas zawsze źródłem siły i niezawodnej nadziei.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Cecylia Wójcik z ul. Olszewskiego i śp. Tadeusz Sarota z ul. Elektrodowej. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…