Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Wielkanocna 2022-04-17

Niedziela Wielkanocna 2022-04-17

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia – członkom Caritasu za rozwiezienie świątecznych paczek, pani organistce, panu kościelnemu, ministrantom i lektorom, strażakom. Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św. za ich posługę, tegorocznym bierzmowanym i ich rodzicom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem pani Danuty Maciuszek oraz pani Marty Marczyk za przygotowanie kościoła do świątecznych uroczystości. Dziękuję Ks. Mariuszowi i Ks. Wojciechowi za ich posługę kapłańską. „Bóg zapłać” za ofiary składane przy krzyżu na ratowanie zabytków chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz za dzisiejsze ofiary na rzecz parafii.

Jutro – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Modlitwy Nowenny przed tą Uroczystością odmawiane będą w dni powszednie o godz. 17.45. Natomiast dzisiaj, jutro i w przyszłą niedzielę zapraszamy do śpiewu pieśni wielkanocnych i Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 (w miejsce Nieszporów).

W najbliższą środę nie będzie więc Nowenny do Matki Bożej. Natomiast na środową Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej wraz z ich rodzicami. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają książeczki komunijne.

U ministrantów można nabyć świąteczne numery prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom oraz Miłym Gościom życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego w ich życiu. Niech Chrystus – Zwycięzca śmierci, grzechu i szatana będzie dla nas zawsze źródłem siły i niezawodnej nadziei.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Kazimiera Wierny z ul. Węgierskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę o godz. 14.00. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…