Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Wielkanocna 2021-04-04

Niedziela Wielkanocna 2021-04-04

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia – panu kościelnemu, pani organistce, ministrantom i lektorom, strażakom. Dziękuję rodzicom tegorocznych kandydatów do bierzmowania za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz pani Danucie Maciuszek i pani Marcie Marczyk, które ofiarnie przygotowywały kościół do świątecznych uroczystości. Dziękuję Ks. Mariuszowi i Ks. Wojciechowi za ich posługę kapłańską. „Bóg zapłać” za ofiary składane przy krzyżu na ratowanie zabytków chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz za dzisiejsze ofiary. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za przyjęcie ze zrozumieniem ciążących nam ograniczeń sanitarnych oraz za liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i adoracji Chrystusa w Ciemnicy oraz Grobie. To piękny przykład Waszej wiary a zarazem miłości bliźniego. Żywimy głęboką nadzieję, że następne Święta będziemy mogli już przeżywać jak dawniej. W dniu dzisiejszym Msze św. są sprawowane jak w każdą niedzielę oraz dodatkowo o godz. 14.00.

Jutro – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Modlitwy Nowenny przed tą Uroczystością odmawiane będą w dni powszednie o godz. 17.45, dziś, jutro i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 (w miejsce Nieszporów).

Członkinie Róży im. Matki Bożej Pięknej Miłości prosimy o prowadzenie w kwietniu Godzinek.

U ministrantów można nabyć świąteczne numery prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom oraz Miłym Gościom życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego w ich życiu. Niech Chrystus – Zwycięzca śmierci, grzechu i szatana będzie dla nas zawsze źródłem siły i niezawodnej nadziei.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Eugenia Szkarłat z ul. Słowackiej. Zmarła była matką kapłana diecezji warszawsko-praskiej ks. Łukasza oraz siostry szarytki s. Marty. Z tej racji jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w najbliższy wtorek o godz. 14.00. Z racji ograniczeń sanitarnych we Mszy pogrzebowej w kościele mogą uczestniczyć jedynie kapłani, siostry zakonne oraz najbliższa rodzina. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…