Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Wielkanocna 2020-04-12

Niedziela Wielkanocna 2020-04-12

Przeżywamy dziś największe święto chrześcijańskie – Wielkanoc. Wspominamy Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem, śmiercią i szatanem oraz Jego chwalebne zmartwychwstanie. Mimo, że w tym roku, z racji trwającej epidemii, nie mogliśmy fizycznie uczestniczyć w obrzędach liturgicznych Wielkiego Tygodnia w kościele nie traćmy wiary w moc Boga i Jego niepojętą miłość do każdego z nas. Powtarzajmy sobie z radością: Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

W tym miejscu tradycyjnie dziękowałem wszystkim, którzy pomagali nam dobrze przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia – członkom Caritasu, pani organistce, ministrantom i lektorom, dziewczętom ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi, strażakom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św., bierzmowanym i ich rodzicom, młodzieży oraz dorosłym za prowadzenie adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, paniom, które przygotowywały kościół do świątecznych uroczystości, kapłanom. W tym roku większość z nas nie mogła w zwykły sposób zaangażować się w zewnętrzne przygotowania do Świąt. Tym bardziej, z głębi serca, dziękuję wszystkim, którzy w wyjątkowo trudnych zewnętrznych okolicznościach zrobili to co mogli, by przeżyć Święta Wielkanocne w swoich rodzinach w prawdziwie chrześcijański sposób. Wierzę, że dotychczasowe ograniczenia związane z trwającą epidemią będą stopniowo znoszone a my będziemy mogli z nowym zapałem zgromadzić się w kościołach na modlitwie oraz będziemy mogli przyjmować sakramenty św.

„Bóg zapłać” wszystkim parafianom, którzy w tych dniach złożyli ofiarę na konto parafii. Dziękujemy za troskę o dobro wspólne.

Jutro – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Od wtorku Msze św. są sprawowane o godz. 6.00 i 18.00 – na razie bez udziału wiernych. Zresztą nie potrafiłbym jednych wiernych wpuszczać do kościoła a innych nie. Ufajmy, że już niedługo w każdej Mszy św. będziemy mogli znowu swobodnie uczestniczyć.

Przypominam, iż zgodnie z Dekretem Biskupa Tarnowskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce z dn. 14 marca, aż do odwołania została udzielona wszystkim diecezjanom dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcamy do korzystania na razie z transmisji radiowych, telewizyjnych i internetowych Mszy św.

Wszystkie Msze św. sprawowane w naszej parafii są transmitowane w Internecie. Dotyczy to także codziennych modlitw, które my kapłani odmawiamy w intencji wszystkich parafian – Nowenny do św. Wawrzyńca o godz. 12.00 oraz adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 i różańca o godz. 20.30.

Codziennie w dni powszednie istnieje możliwość indywidualnej modlitwy w przedsionku kościoła w godz. 7.00 – 17.00. W przedsionku znajduje się także dostępna nam prasa katolicka. Gazety można sobie bezpłatnie pobrać do domu. Zachęcamy do lektury.

Wszystkim Parafianom oraz Miłym Gościom życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego w ich życiu. Niech Chrystus – Zwycięzca śmierci, grzechu i szatana będzie dla nas zawsze źródłem siły i niezawodnej nadziei.