Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Wielkanocna 2019-04-21

Niedziela Wielkanocna 2019-04-21

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia – członkom Caritasu za rozwiezienie świątecznych paczek, pani organistce, ministrantom i lektorom, dziewczętom ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi, strażakom. Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św. za ich posługę, tegorocznym bierzmowanym i ich rodzicom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, młodzieży oraz dorosłym za prowadzenie adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem pani Danuty Maciuszek oraz pani Marty Marczyk, które ofiarnie przygotowywały kościół do świątecznych uroczystości. Dziękuję Ks. Mariuszowi i Ks. Wojciechowi za ich posługę kapłańską. „Bóg zapłać” za ofiary składane przy krzyżu na ratowanie zabytków chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz za dzisiejsze ofiary.

Jutro – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 17.30.

Dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej, wraz z ich rodzicami, zapraszamy na katechezę na plebanię we czwartek o godz. 16.00. Po katechezie będą omawiane sprawy organizacyjne.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Modlitwy Nowenny przed tą Uroczystością odmawiane będą w dni powszednie o godz. 17.45, dziś, jutro i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 (w miejsce Nieszporów).

U ministrantów można nabyć świąteczne numery prasy katolickiej. W „Niedzieli” znajduje się obszerny artykuł na temat naszej parafii.

Wszystkim Parafianom oraz Miłym Gościom życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego w ich życiu. Niech Chrystus – Zwycięzca śmierci, grzechu i szatana będzie dla nas zawsze źródłem siły i niezawodnej nadziei.