Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Wielkanocna 2018-04-01

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia – członkom Caritasu za rozwiezienie świątecznych paczek, panu organiście, ministrantom i lektorom, dziewczętom ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi, strażakom. Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św. za ich posługę, członkom Orkiestry za ubogacenie wczorajszej liturgii, tegorocznym bierzmowanym i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, młodzieży oraz dorosłym za prowadzenie adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem pani Danuty Maciuszek oraz pani Marty Marczyk, które bardzo ofiarnie przygotowywały kościół do świątecznych uroczystości. Dziękuję Ks. Prałatowi oraz Ks. Mariuszowi za ich posługę kapłańską. „Bóg zapłać” za ofiary składane przy krzyżu na ratowanie zabytków chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz za dzisiejsze ofiary.

Jutro –drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.      

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Prosimy, aby we czwartek o godz. 17.30 modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych poprowadzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Z racji bliskości Świąt, w I piątek nie będzie odwiedzin chorych. W sobotę o godz. 17.30 odmówimy różaniec a podczas Mszy wieczornej będzie wygłoszone rozważanie o treści Maryjnej.                    

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Modlitwy Nowenny przed tą Uroczystością odmawiane będą w dni powszednie o godz. 17.45, dziś, jutro i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00  (w miejsce Nieszporów). Równocześnie, z okazji Niedzieli Bożego Miłosierdzia serdecznie dziękuję członkom Caritasu za ich całoroczną, pełną oddania posługę na rzecz wspólnoty parafialnej. Członków Caritasu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji we środę wieczorem a po niej na spotkanie na plebanii.

Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

U ministrantów można nabyć świąteczne numery prasy katolickiej zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” – mamy nieco więcej czasu, warto skorzystać.

Wszystkim Parafianom oraz Miłym Gościom życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego w ich życiu. Niech Chrystus – Zwycięzca śmierci, grzechu i szatana będzie dla nas zawsze źródłem siły i niezawodnej nadziei.