Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Świętej Rodziny 2023-12-31

Niedziela Świętej Rodziny 2023-12-31

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się, aby nasze rodziny potrafiły jak najlepiej naśladować Świętą Rodzinę. Dzisiaj wypada także ostatni dzień 2023 roku. Z tej racji, zamiast kazania, pod koniec każdej Mszy św. będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski, przepraszać za nasze zaniedbania i prosić o błogosławieństwo Boże w Nowym 2024 Roku.

Jutro przeżywać będziemy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe, porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę. Tego dnia po Mszy św. o godz. 10.30 przy żłóbku Pana Jezusa w kościele dzieci z naszej parafii poprowadzą krótką modlitwę w języku angielskim. Cieszymy się, że ich praca nie idzie na marne i mają one coraz większe umiejętności.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek, jak co miesiąc, po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji wyproszenia nowych powołań kapłańskich i zakonnych aż do godz. 24.00.

W I piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Okazja do spowiedzi św. w piątek przed Mszą św. poranną oraz od godz. 17.00.

W sobotę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe, porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę. Tego dnia członkowie Caritasu rozprowadzać będą poświęcone kadzidło i kredę. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność parafialnego Caritasu. W tą sobotę wyjątkowo nie będzie wspólnego różańca. Osoby praktykujące nabożeństwo I sobót miesiąca zachęcamy do modlitwy różańcowej i rozmyślania we własnym zakresie. Natomiast o godz. 16.30 będzie możliwość wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce z Zespołem Dolina Dunajca. W tym roku zastąpi ono nasze tradycyjne spotkanie Bożonarodzeniowe dla grup parafialnych na plebanii.

Codziennie w godz. 8.30 – 19.30 zapraszamy do zwiedzania parafialnej Żywej Szopki. Żywimy nadzieję, że czyniąc to łatwiej nam będzie przeżywać okres Bożego Narodzenia.

 

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy także, aby przedstawiciele poszczególnych rodzin pobrali ze stolika ulotki z podsumowaniem najważniejszych wydarzeń 2023r. w naszej parafii.

 

Porządek Kolędy na najbliższy tydzień

 

Wtorek 2 I od godz. 14.30

1 Ksiądz: Janikówka – od rodz. Jana Witowskiego do rodz. Rafała Janika

2 Ksiądz: Janikówka – od rodz. Pietruchów do rodz. Juliana Ogorzałek

 

Środa 3 I od godz. 14.30

1 Ksiądz: Pagorki – od rodz. Jakubowskich do rodz. Gargula

2 Ksiądz: Pagorki – od rodz. Kotasów do rodz. Zalesińskich

 

Czwartek 4 I od godz. 14.30

1 Ksiądz: ul. Ceramiczna – od rodz. Tomasza Rogowskiego do rodz. Gach, Towarowa do rodz. Andrzeja Marczyka

2 Ksiądz: ul. Ceramiczna – od rodz. Mikuła do rodz. Jana Jelenia

 

Niedziela 7 I od godz. 13.00

2 Ksiądz: Wójcikówka