Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Świętej Rodziny 2021-12-26

Niedziela Świętej Rodziny 2021-12-26

Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd dziś o godz. 15.00.

W poniedziałek wypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po porannej i wieczornej Mszy św. nastąpi poświęcenie wina. We wtorek obchodzić będziemy Święto Świętych Młodzianków Męczenników.

W piątek wypada ostatni dzień Starego Roku. Będziemy polecać Bogu nasze rodziny, parafię i Ojczyznę na cały Nowy 2022 Rok. Zapraszamy na Nieszpory z kazaniem o godz. 17.00. Bezpośrednio po Nieszporach odprawiona zostanie Msza św.

W sobotę 1 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Z racji uroczystości nie będzie w kościele nabożeństwa I soboty.

Członkinie Róży im. Matki Bożej Pięknej Miłości prosimy o prowadzenie w styczniu Godzinek.

Do dzisiaj mogły zgłaszać się rodziny pragnące, aby kapłan pobłogosławił ich domy. Tych, którzy to uczynili odwiedzimy w najbliższym czasie zawiadamiając wcześniej rodziny o terminie.

Już dzisiaj zapraszamy też wiernych na specjalne nabożeństwa połączone z błogosławieństwem rodzin. Msze św. za mieszkańców poszczególnych rejonów parafii będą sprawowane o godz. 18.00 w kolejne dni po Nowym Roku. Dokładne terminy zaczniemy podawać w najbliższą niedzielę.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną. „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela” wydane w podwójnej objętości kosztują 10 zł. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD z tekstem 4 Ewangelii czytanym przez znanych polskich aktorów.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Witowski z Łazów Biegonickich. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…