Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Świętej Rodziny 2020-12-27

Niedziela Świętej Rodziny 2020-12-27

Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd dziś o godz. 15.00.

We czwartek wypada ostatni dzień Starego Roku. Będziemy polecać Bogu nasze rodziny, parafię i Ojczyznę na cały Nowy 2021 Rok. Ze względu na przepisy ograniczające możliwość przebywania poza domem w wieczór sylwestrowy zapraszamy na Nieszpory z kazaniem o godz. 16.00. Bezpośrednio po Nieszporach odprawiona zostanie Msza św. Będzie to już Msza św. „noworoczna”.

W piątek 1 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą odprawione o godz. 7.30. 9.00, 10.30, 14.00 i 15.30. Zwróćmy uwagę – nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, będzie natomiast dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.

W I sobotę stycznia zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30.

Członkinie Róży im. św. Katarzyny prosimy o prowadzenie w styczniu Godzinek.

Jak to już zapowiadaliśmy, decyzją biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, w tym roku wyjątkowo nie będzie dorocznej wizyty duszpasterskiej w naszych domach zwanej „Kolędą”. Niemniej pragniemy udzielić parafianom kapłańskiego błogosławieństwa i pomodlić się wspólnie z nimi. W tym celu codziennie, za wyjątkiem Świąt, będzie odprawiana Msza św. w intencji parafian o godz. 18.00. Zapraszamy na te Msze św. mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. Po Mszy św. odbędzie się specjalne nabożeństwo połączone z poświęceniem wody (chętni winni przynieść ją z domu w zamkniętych naczyniach) oraz udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. Prosimy, aby przedstawiciele rodzin, które będą danego dnia uczestniczyli w tej Mszy św. zabrali do swoich domów specjalne modlitewniki, z których można korzystać przy modlitwie w domu a także, jak co roku, Kalendarze Parafialne.

Porządek Mszy św. „Kolędowych” w najbliższym tygodniu:

O błog. Boże dla mieszkańców Granic – poniedziałek

O błog. Boże dla mieszkańców Środka Łazów – wtorek

O błog. Boże dla mieszkańców Gaju – środa

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.