Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Świętej Rodziny 2018-12-30

Niedziela Świętej Rodziny 2018-12-30

Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd dziś o godz. 15.00.

Jutro wypada ostatni dzień Starego Roku. Polecajmy nasze rodziny, parafię i Ojczyznę Bogu na cały Nowy 2019 Rok. Zapraszamy na Nieszpory z kazaniem o godz. 17.00 oraz bezpośrednio po niej na Mszę św.

We wtorek 1 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe – porządek Mszy św. będzie niedzielny. W tym dniu członkowie Caritasu rozprowadzać będą kadzidło i kredę, które będą poświęcone w dniu 6 stycznia. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność parafialnego Caritasu.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. O poprowadzenie modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 17.30 prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.

W piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 6.00 i 18.00. Ponieważ jest tuż po Świętach – nie będzie odwiedzin chorych po domach.

W sobotę 5 stycznia zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30 oraz na Mszę św. z rozważaniem o tematyce maryjnej o godz. 18.00.

W najbliższą niedzielę 6 stycznia wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Dzień ten jest także Dniem Misyjnym. Ofiary na tacę przeznaczone są na rzecz misji. Osoby, do których nie dotarli Kolędnicy Misyjni mogą wesprzeć misje składając w ten dzień ofiarę na tacę.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza wszystkich do udziału w VI Nowosądeckim Pokłonie Trzech Króli. Orszak z ul. Gwardyjskiej (skrzyżowanie ul. Lwowskiej i Kochanowskiego) wyruszy 6 stycznia o godz. 10.30. Około godz. 11.00 na Sądeckim Rynku Trzej Królowie i Sądeczanie pokłonią się Świętej Rodzinie. W trakcie marszu śpiewane będą kolędy i pastorałki. Uczestnicy otrzymają śpiewniki i korony.

 

KOLĘDA 2018/19

Środa 2 I od godz. 14.30

1 KsiądzStacja kolejowa i domy koło torów, ul. Pajora – rodziny Tajak, Tymczyszyn, Talar, Kruczek

 

Czwartek 3 I od godz. 14.30

1 KsiądzJanikówka – od rodz. Pietruchów

2 Ksiądz Janikówka – od rodz. Jana Witowskiego

 

Sobota 5 I od godz. 8.00

1 Ksiądz Gaj – od Sławomira Kowalika do rodz. Marchewków

2 Ksiądz Gaj – od Włodzimierza Ramsa do rodz. Kożuchów

 

Niedziela 6 I od godz. 14.00

1 Ksiądzul. Dobrzańskiego od Cegielni, Zakole do rodz. Chudy