Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Palmowa 2019-04-14

Niedziela Palmowa 2019-04-14

Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 10.30 gromadzimy się z palmami przed wejściem do kościoła. Po poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do kościoła. Najpiękniejsze palmy zostaną po Mszy św. wyróżnione.

W dniu dzisiejszym nie będzie śpiewu pieśni pasyjnych o godz. 14.00, natomiast o godz. 14.30 – obejrzymy przedstawienie Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów Szkoły w Żeleźnikowej Małej. Po przedstawieniu – Gorzkie Żale (wyjątkowo bez kazania) a następnie Msza św.

Dziś wypada „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary na tacę i konto parafii przeznaczone na malowanie kościoła.

We środę o godz. 17.30 odprawiona zostanie nowenna do Matki Bożej.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek odprawiona zostanie o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy św. rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy prowadzona przez młodzież. Później będzie okazja do indywidualnej adoracji Chrystusa do godz. 22.00.

W Wielki Piątek Męki Pańskiej zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy przez cały dzień począwszy od godz. 7.00. Droga Krzyżowa odprawiona zostanie o godz. 9.00. Tego dnia rozpoczniemy też nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy wspólnie w piątek o godz. 15.00 a w kolejne dni 15 minut przed wieczornym nabożeństwem. Postarajmy się, jeśli tylko możliwe, uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się o godz. 18.00. Wysłuchamy Słowa Bożego, odmówimy modlitwy, rozpoczniemy adorację krzyża. Adorację Pana Jezusa w grobie poprowadzą, jak co roku, rodzice. Indywidualna adoracja zakończy się o godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na renowację miejsc świętych w Jerozolimie.

Wielka Sobota to czas ciszy i zadumy przy grobie Chrystusa, adoracja indywidualna rozpocznie się o godzinie 7.00. Zgodnie z polskim zwyczajem w godz. 11.00 – 14.00 co pół godziny poświęcać będziemy pokarmy wielkanocne. W godz. 14.30 – 19.00 kościół będzie zamknięty – przerwa na sprzątanie. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 – na dziedzińcu kościoła nastąpi poświęcenie ognia i nowego Paschału, Liturgia Słowa, poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Liturgia Eucharystii. Prosimy zabrać ze sobą świece. Po Mszy św. udamy się w procesji rezurekcyjnej trzy razy dookoła kościoła, by wszystkim ogłosić naszą radość z faktu zmartwychwstania Pańskiego.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami liturgicznymi w dni Triduum Sacrum Komunii św. można udzielać wyłącznie w formie wiatyku oraz podczas Liturgii wieczornej. Strażaków prosimy o podjęcie warty przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Niedzielę Wielkanocną Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła. Pięknym zwyczajem jest modlitwa w tym dniu za naszych zmarłych spoczywających na cmentarzu. Przy okazji dziękuję Administratorowi Cmentarza za troskę o porządek na cmentarzu.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy także do nabywania w zakrystii książek o historii naszej parafii.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Przybywających prywatnie do Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszamy do wspólnego odprawienia dróżek kalwaryjskich. W środę – Dróżki Pana Jezusa wyjście o godz. 7.00 z Placu Rajskiego, we czwartek – Dróżki Matki Bożej wyjście o godz. 6.00 od ołtarza polowego.

Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej w Biegonicach organizuje dziś Kiermasz Wielkanocny. Przed kościołem nabyć można kartki, ozdoby wielkanocne, palmy, ciasteczka przygotowane przez uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację 34-letniego Dariusza od urodzenia chorującego na czterokończynowe porażenie mózgowe, mieszkańca Łazów Biegonickich. „Bóg zapłać” za dar serca.