Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Palmowa 2018-03-25

Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 10.30 gromadzimy się z palmami przed wejściem do kościoła. Po poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do kościoła. Najpiękniejsze palmy zostaną po Mszy św. wyróżnione.

Dzisiejsza ofiara na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zapraszamy do wspólnego śpiewu pieśni pasyjnych o godz. 14.00 oraz na „Gorzkie Żale” o godz. 14.30.

Rodziców tegorocznych bierzmowanych zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu Grobu Pańskiego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

We środę o godz. 17.30 odprawiona zostanie nowenna do Matki Bożej.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek odprawiona zostanie o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy św. rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy prowadzona przez młodzież. Później będzie okazja do indywidualnej adoracji Chrystusa aż do godz. 22.00.

W Wielki Piątek Męki Pańskiej zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy przez cały dzień począwszy od godz. 7.00. Droga Krzyżowa odprawiona zostanie o godz. 9.00. Tego dnia rozpoczniemy też nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.  Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy wspólnie w piątek o godz. 15.00 a w kolejne dni 15 minut przed wieczornym nabożeństwem. Postarajmy się, jeśli tylko możliwe, uczestniczyć  w Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się o godz. 18.00. Wysłuchamy Słowa Bożego, odmówimy modlitwy, rozpoczniemy adorację krzyża. Adorację Pana Jezusa w grobie poprowadzą, jak co roku, rodzice. Indywidualna adoracja zakończy się o godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na renowację miejsc świętych w Jerozolimie.

Wielka Sobota to czas ciszy i zadumy przy grobie Chrystusa, adoracja indywidualna rozpocznie się o godzinie 7.00. Zgodnie z polskim zwyczajem w godz. 11.00 – 14.00 co pół godziny poświęcać będziemy pokarmy wielkanocne. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 – na dziedzińcu kościoła nastąpi poświęcenie ognia i nowego Paschału, Liturgia Słowa, poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Liturgia Eucharystii. Prosimy zabrać ze sobą świece. Po Mszy św. udamy się w procesji rezurekcyjnej trzy razy dookoła kościoła, by wszystkim ogłosić naszą radość z faktu zmartwychwstania Pańskiego. 

Przypominamy, że zgodnie z przepisami liturgicznymi w dni Triduum Sacrum Komunii św. można udzielać wyłącznie w formie wiatyku oraz podczas Liturgii wieczornej. Strażaków prosimy o podjęcie warty przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Niedzielę Wielkanocną Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła. Pięknym zwyczajem jest modlitwa w tym dniu za naszych zmarłych spoczywających na cmentarzu. Przy okazji dziękuję Administratorowi Cmentarza za troskę o porządek na cmentarzu.

Członkowie Caritasu rozprowadzają baranki wielkanocne. U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stefania Baran z Łazów Biegonickich oraz śp. Magdalena Sopata z ul. Olszewskiego. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

Proszono nas o ogłoszenie:

Przybywających do Kalwarii Zebrzydowskiej na uroczystości Wielkiego Tygodnia zapraszamy do wspólnego odprawienia dróżek kalwaryjskich: w środę Dróżki Pana Jezusa wyjście o godz. 7.00 z Placu Rajskiego a w czwartek Dróżki Matki Bożej wyjście o godz. 6.00 od ołtarza polowego.