Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Chrztu Pańskiego 2019-01-13

Niedziela Chrztu Pańskiego 2019-01-13

Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Módlmy się, abyśmy umieli z wiarą i zgodnie z tradycją Kościoła podchodzić do tego ważnego sakramentu. Przy okazji przypominamy, że w naszej parafii sakrament chrztu św. jest udzielany podczas Mszy św. sprawowanej w intencji dziecka w I i III niedzielę każdego miesiąca oraz II dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Bardzo prosimy, aby termin chrztu NAJPIERW uzgodnić w parafii a potem gdzie indziej. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30.

W piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Niedzielę Inwestycyjną. Prosimy, w miarę możliwości, o większe ofiary – widzimy, że rozpoczął się kolejny etap prac związanych z odnowieniem polichromii w naszym kościele.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W tym tygodniu dobiega końca tegoroczna Wizyta Duszpasterska zwana „Kolędą”. Gdyby była jakaś rodzina, która, z różnych powodów, nie była obecna podczas „Kolędy” w swoim rejonie a pragnęłaby, aby kapłan pobłogosławił jej dom – prosimy o zgłoszenie się dzisiaj lub najpóźniej jutro. Odwiedzimy ją w najbliższą środę.

Przypominamy, że w sobotę 26 stycznia odbędzie się Konkurs Znajomości patrona oraz historii Parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach. Nagrodą za I miejsce, przy założeniu, że zwycięzca zdobędzie min. 75 % możliwych punktów jest BEZPŁATNY udział w parafialnej Pielgrzymce Śladami św. Wawrzyńca do Rzymu we wrześniu br. Zgłoszenia kandydatów – imię, nazwisko, adres i telefon przyjmujemy do najbliższej niedzieli 20 stycznia włącznie. Zachęcamy do spróbowania swoich sił.