Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Adwentu 2017-12-03

Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana. W tym okresie kapłani odprawiają Msze św. (z wyjątkiem Mszy św. roratnich) we fioletowych ornatach. Nie śpiewa się „Chwała na wysokości”. Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej odprawiane będą począwszy od jutra codziennie w dni powszednie o godz. 18.00. Dzieci z zapalonymi lampionami niech ustawiają się przed Mszą św. w przedsionku kościoła, skąd w procesji udadzą się do ołtarza. Po pierwszych Roratach dzieci otrzymają kartę adwentową. Codziennie będą otrzymywały obrazki, które mają wklejać na tę kartę. Ostatniego dnia Rorat najpilniejsze dzieci otrzymają pamiątki. Również codziennie przed roratami dzieci mogą składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej podpisane serduszka z wymienionym dobrym uczynkiem, który danego dnia wykonały. Jedno z dzieci codziennie otrzyma do domu figurkę Matki Bożej, przed którą winno się w ten dzień pomodlić a następnego dnia przynieść ją do kościoła. Przed Roratami, jak co roku, śpiewamy Godzinki.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.00.

Przed kościołem można nabyć świecę wigilijną, którą stawiamy na stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 5 zł, pomagamy dzieciom z rodzin najuboższych.

Jutro rozpoczną się prace nad odnowieniem obrazu Ofiara Abrahama na ścianie w nawie głównej kościoła. Prace będą wykonywać konserwatorzy zabytków, którzy zdejmą 2 warstwy malowideł i odnowią obraz w wersji z 1929r. Prace nad obrazem zakończą się przed Bożym Narodzeniem. Po Nowym Roku odnowiony zostanie obraz Nawiedzenie św. Elżbiety.

We środę wypada Wspomnienie św. Mikołaja. Św. Mikołaj był biskupem miasta Myry (na terenie obecnej Turcji) i żył w IV wieku. Zasłynął z wielkiej dobroci. Na pamiątkę jego działalności chrześcijanie obdarowują się upominkami. Przekazujmy dzieciom prawdziwe chrześcijańskie tradycje, nie uczmy wymyślonych historii o Laponii itp. Dziewczęta ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi oraz ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem na plebanię w sobotę o godz. 8.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu zachowanie postu od potraw mięsnych. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie uczniów klas trzecich gimnazjum, w ramach ich przygotowania się do bierzmowania.

W najbliższą niedzielę w całej Polsce członkowie Caritasu zbierać będą ofiary do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie – na dawnych wschodnich terenach Rzeczpospolitej. Katolicy na tych terenach, w dużej części potomkowie polskich zesłańców, liczą na naszą pomoc.

Również w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Począwszy od przyszłej niedzieli członkowie Caritasu rozprowadzać będą przed kościołem opłatki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym świadczoną przez parafialny Caritas.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym roku tradycyjną Szopkę w kościele przygotowują rodzice dzieci komunijnych z klasy III „b”. Rodziców prosimy o kontakt w najbliższym czasie z ks. katechetą.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.