Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Modlitwy za zmarłych

Pomnik żołnierzy Biegonice

Pierwszy tydzień listopada poświęcony był modlitwom za zmarłych.

1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych w kaplicy cmentarnej odprawiona została Msza św., odśpiewane Nieszpory za zmarłych z kazaniem, a następnie wierni udali się w procesji różańcowej na cmentarz.

2 listopada na cmentarzu został poświęcony Pomnik Żołnierza Poległego. Na tę uroczystość przybyli m. in. przedstawiciele władz miasta, przedstawiciele służb mundurowych, radni, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii Ożywionej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Po apelu poległych Kompania Honorowa Straży Granicznej oddała salwę honorową, a zaproszeni goście złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Uroczystość zakończyła Msza św. odprawiona w kaplicy cmentarnej.

Do 4 listopada wieczorna Msza św. połączona była z Nieszporami za zmarłych, zaś do 7 listopada przed Mszami św. odmawiana była modlitwa różańcowa z wypominkami. Wierni licznie gromadzili się na tych nabożeństwach.