Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Misterium Męki Pańskiej

W piątek 31 marca w naszej parafii odbyło się I Misterium Męki Pańskiej. Grupa kilkudziesięciu parafian (głównie młodzieży) wcieliła się w biblijne postaci związane z ostatnimi chwilami ziemskiego życia Chrystusa. Scena Ostatniej Wieczerzy miała miejsce w kościele a trasa Drogi Krzyżowej wiodła poprzez parafialny parking aż na tereny zielone koło plebanii. Starannie przygotowane stroje, dobre nagłośnienie, ciekawie dobrane teksty rozważań pomogły parafianom głębiej przeżyć to nabożeństwo. Tłumy wiernych w różnym wieku przez 1,5 godziny uczestniczyły w nabożeństwie typowym dla Wielkiego Postu a przecież szczególnie mocno do nich przemawiającym. Po zakończonym Misterium w kościele udzielono wszystkim chętnym Komunii św…  Więcej zdjęć można zobaczyć tu