Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

„Jubileuszowy” Krzyż na Winnej Górze

18 września zgromadziliśmy się wokół Krzyża na Winnej Górze, który w 1933r postawili nasi przodkowie. Została tam odprawiona Msza Święta w intencji parafian.

Niecodzienne wydarzenie, jakim była Msza Święta przy Krzyżu „Jubileuszowym”, miało wiele motywów. Kilka dni wcześniej, 14 września, Kościół obchodził Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W łączności z przesłaniem „Roku Miłosierdzia” przypomnieliśmy sobie, że Miłosierdzie Boże ma swój początek w śmierci Zbawiciela na krzyżu. W czasie homilii ksiądz Proboszcz mówił także o krzyżach, które znajdują się na terenie naszej parafii. Wspólna modlitwa przy Krzyżu „Jubileuszowym” była doskonałą okazją do poczucia przynależności do społeczności parafialnej, która istnieje od blisko 750 lat.

Zobacz zdjęcia