Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IX Niedziela Zwykła 2024-06-02

IX Niedziela Zwykła 2024-06-02

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała – osobom, które przygotowywały ołtarze oraz niosły sztandary, liturgicznej służbie ołtarza, dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryjnej, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, strażakom. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej wokół kościoła dzisiaj o godz. 15.00 a w dni powszednie, aż do piątku włącznie, o godz. 17.30.

We czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji oraz Mszy św. wieczornej odbędzie się błogosławieństwo dzieci i wianków. Z racji I czwartku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do północy. Zapraszamy do modlitwy.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlimy się o świętość życia kapłanów. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Chorych odwiedzimy w godzinach dopołudniowych. Prosimy o ich zgłoszenie.

W przyszłą niedzielę wypada II niedziela czerwca. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Jest to także „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary na tacę lub konto parafii przeznaczone na remont parafialnych organów.

W najbliższą niedzielę odbędą się także wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Warto oddać głos na tych kandydatów, którzy naszym zdaniem najlepiej zatroszczą się o dobro Polski i Europy kierując się wartościami chrześcijańskimi.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie przy plebanii w niedzielę 16 czerwca o godz. 16.30. Będą podane szczegóły wakacyjnego wyjazdu.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza do obejrzenia filmu „Wolni. Podróż do wnętrza”. Twórcy filmu otrzymali zgodę na sfilmowanie życia zakonników z 12 klasztorów „zamkniętych”. To jedyna okazja, aby zobaczyć jak oni żyją i modlą się. Film można obejrzeć w niedzielę i poniedziałek o godz. 17.00, we wtorek o godz. 16.00 i we środę o godz. 19.15.