Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IX Niedziela Zwykła 2018-06-03

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała – osobom, które przygotowywały ołtarze oraz niosły sztandary, członkom służby liturgicznej, Stowarzyszenia Dzieci Maryi, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, strażakom. Niech Chrystus Eucharystyczny obficie obdarzy Was swoją łaską. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej wokół kościoła codziennie, aż do piątku, po Mszy św. wieczornej.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30.

We czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej i procesji kapłani udzielą dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia modlimy się w kościele o świętość życia kapłanów.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

W ostatnim czasie w Polsce weszło w życie tzw. Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym  wszystkie instytucje – w tym także Kościół Katolicki w Polsce – zobowiązane zostały do zmiany niektórych dotychczas stosowanych przez siebie przepisów odnośnie ochrony i udostępniania danych osobowych. Najważniejsza zmiana dotycząca wiernych polega na tym, że wszelkie dokumenty jak np. metryki chrztu, zaświadczenia do pełnienia funkcji chrzestnych itp. można wydawać wyłącznie pełnoletniej osobie, której dokument dotyczy. Dla przykładu żona nie może wybrać dokumentu dla męża i odwrotnie. Dla osób małoletnich odbierają dokumenty ich rodzice. Zmiana przepisów nie została dokonana z inicjatywy Kościoła, niemniej jednak jest on zobowiązany do tych zasad się stosować.  

W najbliższą, drugą niedzielę czerwca w naszej parafii przeżywać będziemy „Niedzielę Inwestycyjną”. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na odnowę polichromii w prezbiterium kościoła. W miarę możliwości prosimy o ofiarność na ten ważny cel.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie zmiana tajemnic różańcowych.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Liceum oraz Szkoła Jezuitów w Nowym Sączu zapraszają na dzień otwarty w Poniedziałek 4 czerwca br. w godzinach 11:00 – 17:00. Szkoła mieści się przy ul. Piotra Skargi 10 obok kościoła Jezuitów w Rynku.