Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Zwykła 2022-01-30

IV Niedziela Zwykła 2022-01-30

W całej diecezji przeżywamy dzisiaj Niedzielę Synodalną. Modlimy się o miłość w naszych rodzinach oraz o szacunek i wzajemne zrozumienie starszych i młodszych członków rodziny. Nieszpory odśpiewamy, jak zwykle, o godz. 15.00.

Dzisiaj wspominamy 1. rocznicę święceń biskupich Ks. Biskupa Artura Ważnego, którego otaczamy naszą serdeczną modlitwą wypraszając Boże dary potrzebne mu w apostolskiej posłudze.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca.

We środę 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Poświęcenia gromnic dokonamy podczas każdej Mszy św. W tym dniu obchodzić też będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy o potrzebne łaski dla zakonników i sióstr zakonnych. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na rzecz zakonów klauzurowych.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek o godz. 17.30. Tego dnia po mszach św. odbędzie się poświęcenie gardła z okazji Wspomnienia św. Błażeja.

Spowiedź św. – codziennie przed nabożeństwami oraz w piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o ich zgłoszenie.

W I sobotę o godz. 17.00 – wspólny różaniec, rozważanie o tematyce Maryjnej oraz obrzędy Komunii św. Msza św. „niedzielna” – jak zwykle o godz. 18.00.

Członkinie Róży im. św. Cecylii prosimy o prowadzenie w lutym Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Lidia Kozik z ul. Węgierskiej. Polećmy Jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.