Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Zwykła 2019-02-03

IV Niedziela Zwykła 2019-02-03

Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej – Nowenna do św. Wawrzyńca, natomiast we środę o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej.

W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. O poprowadzenie modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 17.30 prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

Najbliższa niedziela w naszej parafii to tzw. „Niedziela Inwestycyjna”. Nad odnowieniem polichromii codziennie pracuje 6 artystów. Widzimy, że prace postępują. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, o większe ofiary na pokrycie kosztów tych prac.

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji przewidziane są nabożeństwa i spotkania dla seniorów. Caritas naszej parafii, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Łazach Biegonickich zapraszają seniorów z terenu Łazów Biegonickich na doroczne spotkanie. Rozpocznie się ono Mszą św. w Wiejskim Domu Kultury w sobotę o godz. 14.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie towarzyskie. Natomiast w niedzielę o godz. 15.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji seniorów z Biegonic. Po Mszy św. Caritas parafialna w porozumieniu z Radą Osiedla zaprasza seniorów na spotkanie przy herbacie na plebanii. Zechciejmy umożliwić seniorom uczestnictwo w tych spotkaniach przez podwiezienie ich na miejsce.

W okresie do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie przy tym zmianie. Zwracamy się zatem z prośbą o przekazania 1% należnego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.caritas.diecezja.tarnow.pl/index.php/15-podatku

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Józefa Waligóra z ul. Biegonickiej. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę religijną.