Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Zwykła 2018-01-28

Zapraszamy wszystkich na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Regionalnego Sądeczanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 oraz na Nieszpory o godz. 15.00. Również dzisiaj o godz. 16.30 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do św. Wawrzyńca, natomiast we środę o godz. 17.30 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej. Na Nowennę i Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie uczniów klasy drugiej gimnazjum oraz klasy siódmej ze szkoły podstawowej, w ramach ich przygotowania się do przyjęcia bierzmowania.

W tym tygodniu wypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. O poprowadzenie modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 17.30 prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zachęcamy do spowiedzi św. z racji I piątku dzieci – we czwartek od godz. 17.30 a dorosłych w piątek od godz. 17.00.

W piątek przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Poświęcenia gromnic dokonamy podczas każdej Mszy św. W tym dniu obchodzić też będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy o potrzebne łaski dla zakonników i sióstr zakonnych. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na rzecz zakonów klauzurowych.

Z racji wypadającego w piątek Święta Ofiarowania Pańskiego chorych odwiedzimy z posługą kapłańską wyjątkowo w sobotę od godz. 8.00. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

W I sobotę Msze św. wotywne o Matce Bożej zostaną odprawione o godz. 6.00 i 18.00. Wcześniej tj. o godz. 17.30 odmówimy różaniec. Podczas Mszy św. wieczornej będzie także rozważanie o treści Maryjnej.

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy już Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracje po Mszach świętych poprowadzą kapłani.

W tych dniach parafia musi zapłacić za ogrzewanie kościoła tej zimy oraz ubezpieczenie budynku kościoła na kolejny rok. Dziewięć pieców od końca października utrzymuje wewnątrz kościoła stałą temperaturę. Mam nadzieję, że wszyscy dostrzegamy, że w kościele jest ciepło. W związku z powyższym serdecznie proszę o hojniejsze ofiary na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczone na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła. Bóg zapłać.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Mróz i śp. Bogumiła Liber. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę religijną.