Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkiego Postu 2023-03-19

IV Niedziela Wielkiego Postu 2023-03-19

W liturgii Kościoła przeżywamy dziś tzw. „Niedzielę laetare” czyli „Niedzielę Radości”. Cieszymy się z faktu zbliżania się Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Ale dzisiaj cieszymy się także dlatego, że rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W naszej parafii serdecznie witamy ks. dr Dariusza Piaseckiego, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, który będzie głosił do nas Słowo Boże. Dokładny program rekolekcji jest dostępny w gablocie,  w Internecie oraz na ulotkach w przedsionku kościoła. Zachęcamy do dobrego przeżycia czasu rekolekcji. Skorzystajmy ze spowiedzi św. przedświątecznej w najbliższy wtorek w godz. 14.30 – 16.00 i 16.30 – 18.00. Będą spowiadać kapłani z innych parafii.

Zakończenie rekolekcji nastąpi we środę podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Podczas tych Mszy św. będzie zbierana składka na cele rekolekcyjne.

Dzisiaj wypada 19 marca ale z racji przepisów liturgicznych Uroczystość św. Józefa będziemy obchodzić jutro. Pamiętajmy w modlitwach o licznych solenizantach a zwłaszcza wieloletnim proboszczu naszej parafii ks. prałacie Józefie Atłasie.

W dniach od poniedziałku do środy w godzinach dopołudniowych odbędą się także Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.

Zapraszamy na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14.00.  

Próba uczestników Misterium Paschalnego odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają wielkanocne paschaliki. W Wigilię Wielkiej Niedzieli odpalimy je od paschału rozświetlając ciemności nocy. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

W tym tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej we czwartek i sobotę.

Zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów odbędzie się na plebanii we czwartek po Mszy św. wieczornej. Przy okazji informujemy, że wczoraj w Barcicach odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów i Lektorów. Przedstawiciele naszej parafii zdobyli w Turnieju trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy.  

W najbliższy piątek zmianie ulegnie porządek nabożeństw popołudniowych. Msza św. zostanie wyjątkowo odprawiona o godz. 17.00. Natomiast o godz. 18.00 gromadzimy się pod Remizą Strażacką, gdzie rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku powędrujemy do Krzyża Jubileuszowego na Wierchach. Będzie to jedyna tego dnia droga krzyżowa. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej dla najwytrwalszych jest przewidziane możliwość dalszej modlitwy połączonej z kilkukilometrową wędrówką. Modlitwa zakończy się modlitwą w naszym parafialnym kościele.  

W sobotę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia z udziałem biskupa tarnowskiego odbędą się tego dnia w Podegrodziu o godz. 18.00. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na dodatkową Mszę św. w naszym kościele w sobotę o godz. 7.30. Podczas tej Mszy św. będzie możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W przedsionku kościoła znajdują się ulotki z informacjami na ten temat. Jedną część z nich wypełnioną prosimy przynieść na tę Mszę św.

W najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy zwłaszcza rodziców ze swoimi dziećmi.  

Czas biegnie szybko. Już za 2 tygodnie wypada Niedziela Palmowa. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Najpiękniejsze palmy wykonane z żywych gałązek zostaną wyróżnione.

Składka na tacę z najbliższej niedzieli zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Prosimy o ofiarność.

Decyzją ks. biskupa zmianie uległ termin i miejsce udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania. Uczniowie z naszej parafii przyjmą ten sakrament w poniedziałek 15 maja o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. obszerny artykuł pt. „O Bogu po angielsku” poświęcony naszej parafii wraz ze zdjęciami. Zachęcamy do nabycia i lektury tego pisma.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Konior z ul. ks. Szymaszka. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…