Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkiego Postu 2022-03-27

IV Niedziela Wielkiego Postu 2022-03-27

Zapraszamy do śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 14.00 oraz na „Gorzkie Żale” o godz. 14.30.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają wielkanocne paschaliki. W Wigilię Wielkiej Niedzieli odpalimy je od paschału rozświetlając ciemności nocy. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

Codziennie od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej aż do godz. 20.00 w naszym kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro rozpoczniemy ją odmówieniem modlitw do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

Zbiórka kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 a na lektorów w piątek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.

Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej sprawowana będzie we środę o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada I piątek, sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie przed nabożeństwami oraz w trakcie wieczornej adoracji, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. Będzie to już dla chorych Komunia św. świąteczna.

W najbliższy piątek rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Zwróćmy uwagę, że od piątku zmianie ulegnie porządek niektórych Mszy św. i nabożeństw. I tak – Msza św. popołudniowa w piątek rozpoczynająca rekolekcje zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po Mszy św. – nabożeństwo pierwszo piątkowe. Natomiast ok. godz. 18.00 gromadzimy się pod Remizą Strażacką, gdzie rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku powędrujemy do Krzyża Jubileuszowego na Wierchach. Będzie to jedyna tego dnia droga krzyżowa.

W I sobotę zapraszamy na Mszę św. poranną z kazaniem o godz. 7.30 po której zostanie odprawiony różaniec i nabożeństwo pierwszo sobotnie (nie będzie go już wieczorem). Wieczorna Msza św. będzie już Mszą św. niedzielną. Młodzież naszej parafii (ze szkół średnich, studentów oraz młodzież pracującą) zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz naukę rekolekcyjną w sobotę o godz. 19.00.

Porządek nabożeństw w niedzielę będzie taki sam jak zwykle z wyjątkiem tego, że po Mszy św. o godz. 10.30 aż do godz. 14.30 będzie okazja do adoracji Pana Jezusa w ciszy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, jak zwykle o godz. 14.30.

Dokładny program rekolekcji jest zamieszczony w gablocie i w Internecie. Można go także pobrać w przedsionku kościoła. Już dziś informujemy, że parafialna spowiedź św. przedświąteczna będzie miała miejsce we wtorek 5 kwietnia w godz. 14.30 – 16.00 oraz 16.30 – 18.00 – są zaproszeni kapłani spoza parafii.

Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły odbędą się poniedziałku do środy (czyli 4 – 6 kwietnia) w godzinach dopołudniowych. Uczniowie będą uczestniczyć w rekolekcjach w dwóch grupach: klasy I – IV oraz V – VIII. Wszyscy Uczniowie gromadzą się o godz. 8.30 w szkole. Część zajęć będzie miało miejsce w kościele a część w szkole. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za życzliwe przyjęcie naszych propozycji i pomoc podczas rekolekcji.

Czas biegnie szybko. Już za 2 tygodnie wypada Niedziela Palmowa. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Najpiękniejsze palmy wykonane z żywych gałązek zostaną wyróżnione.

Składka na tacę z najbliższej niedzieli zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Prosimy o ofiarność.

Dziękujemy delatorom, którzy przekazali już aktualne spisy członków swoich Róż. Pozostałych delatorów prosimy, aby uczynili to w tym tygodniu. Członkinie Róży im. Miłosierdzia Bożego prosimy o prowadzenie w kwietniu Godzinek.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką.