Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkiego Postu 2019-03-31

IV Niedziela Wielkiego Postu 2019-03-31

Zapraszamy do śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 14.00 oraz na „Gorzkie Żale” o godz. 14.30.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają wielkanocne paschaliki. W Wigilię Wielkiej Niedzieli odpalimy je od paschału rozświetlając ciemności nocy. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

Zapraszamy na Nowennę ku czci św. Wawrzyńca (z ucałowaniem relikwii i okazją do zyskania odpustu zupełnego) – jutro po Mszy św. o godz. 18.00.

We wtorek wypada kolejna 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Módlmy się w tym dniu, abyśmy umieli pozostać wierni duchowemu dziedzictwu, które on nam pozostawił.

Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej sprawowana będzie we środę o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie przed nabożeństwami, we czwartek od godz. 17.30 i w piątek o godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. Będzie to już spowiedź przedświąteczna. Droga Krzyżowa odprawiona zostanie, jak zwykle, o godz. 17.30 i 19.30.

W I sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 a następnie na Mszę św. z rozważaniem o tematyce Maryjnej.

Codziennie, w dni powszednie w godz. 19.00 – 20.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Czas biegnie szybko. Już za 2 tygodnie wypada Niedziela Palmowa. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Najpiękniejsze palmy wykonane z żywych gałązek zostaną wyróżnione.

Składka na tacę z najbliższej niedzieli zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Prosimy o ofiarność.

Członkinie Róży im. Matki Pięknej Miłości prosimy o prowadzenie w kwietniu Godzinek.

W tym roku, z racji Jubileuszu, nie będzie rekolekcji parafialnych w okresie Wielkiego Postu. W ich miejsce przed Odpustem Parafialnym Ojcowie Redemptoryści poprowadzą Misje Święte. Spowiedź przedświąteczna będzie miała miejsce we czwartek 11 kwietnia w godz. popołudniowych. Natomiast rekolekcje dla uczniów naszej szkoły odbędą się w dniach 8 – 10 kwietnia (pon- śr)

Jak to już wspominaliśmy w tym roku po raz pierwszy wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest to piesza, całonocna wędrówka w kilkuosobowych grupach wyznaczoną trasą połączona z rozważaniem Męki Chrystusa. Wymaga wielkiej motywacji ale też sporo sił. Trasy Jubileuszu 750-lecia Parafii św. Wawrzyńca są dwie: Trasa św. Wawrzyńca i Trasa św. Kingi. Obie rozpoczną się w piątek 12 kwietnia Mszą św. o godz. 19.00 w naszym kościele. Bliższe szczegóły oraz zapisy na stronie: www.edk.org.pl/trasy.html.

Przypominamy, że można już nabywać nową dwutomową historię naszej parafii  w cenie 110 zł.  Książka liczy prawie 1600 stron i zawiera ok. 400 zdjęć (w tym wiele archiwalnych). Warto, aby tak niezwykła książka znalazła się w każdym naszym domu. Może ona być także pięknym prezentem z różnych okazji. Książkę można nabywać dzisiaj przed kościołem a w tygodniu w zakrystii i kancelarii.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką.