Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkiego Postu 2018-03-11

Zapraszamy do śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 14.00 oraz na „Gorzkie Żale” o godz. 14.30.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają wielkanocne paschaliki. W Wigilię Wielkiej Niedzieli odpalimy je od paschału rozświetlając ciemności nocy. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

Na Mszę św. ku czci św. Wawrzyńca jutro o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież z klasy trzeciej gimnazjum, w ramach przygotowania się do przyjęcia bierzmowania. Po Mszy św. w Sali na plebanii odbędzie się zebranie dla tej młodzieży oraz ich rodziców. Kandydaci ochrzczeni poza parafią proszeni są o przyniesienie ze sobą metryki chrztu.

We wtorek modlić się będziemy w intencji Ojca Świętego Franciszka w 5 rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej sprawowana będzie w środę o godz. 17.30.

Dzieci I Komunijne z klasy III b wraz z ich rodzicami zapraszamy na katechezę na plebanię we czwartek o godz. 16.30. Również we czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30 poprowadzą rodzice i dzieci z Przedszkola im. Ojca Pio a o godz. 19.30 – młodzież.

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Słowo Boże głosił będzie o. Janusz Kawa ze Zgromadzenia Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej z Brzozówki k. Tarnowa. Zechciejmy tak zorganizować swoje zajęcia, by w pełni skorzystać z rekolekcji.

Składka na tacę z najbliższej niedzieli zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Prosimy o ofiarność.

Czas biegnie szybko. Już za 2 tygodnie wypada Niedziela Palmowa. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Najpiękniejsze palmy wykonane z żywych gałązek zostaną wyróżnione.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone w tym tygodniu na malowanie kościoła – zarówno na tacę jak i przelewem na konto bankowe parafii.

Nasza Parafia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu serdecznie zapraszają na spektakl poetycki „TRYPTYK RZYMSKI” Jana Pawła II, w wykonaniu aktorów Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego.

„Tryptyk Rzymski” jest wyjątkowym dziełem naszego świętego Papieża. Traktowany jest jako Jego przesłanie i poetycki testament. Św. Jan Paweł II odkrywa w nim swoją wiarę, swoją osobistą relację z Bogiem i uczy nas stawać w obecności Boga. Poetycka medytacja jest szczerym wyznaniem wiary, logicznie wyłożonym przesłaniem dla każdego z nas.

Zapraszam do wysłuchania tego poetyckiego dzieła, wzbogaconego o piękną muzykę i prezentację multimedialną – do naszego kościoła w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30.

UWAGA: Wyjątkowo w tą niedzielę nie będzie śpiewu pieśni pasyjnych o godz. 14.00.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znaleźć możemy m.in. bardzo ciekawy artykuł pt. „Niedziela wolna i nasza”.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janusz Poręba z Łazów Biegonickich oraz śp. Andrzej Serafin z Łazów Biegonickich. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu.