Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkanocna 2022-05-08

IV Niedziela Wielkanocna 2022-05-08

Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, także z naszej parafii. „Bóg zapłać” członkom Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie za ich całoroczną modlitwę i wsparcie dla kleryków naszego Seminarium. Serdeczne podziękowanie składam tym parafianom, którzy w ramach tzw. „Margaretki” modlą się w intencji kapłanów z naszej parafii. „Bóg zapłać” także za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Na nabożeństwo majowe i Mszę św. popołudniową zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.

Jutro i we wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klasy ósmej w ramach tzw. „Jasnych Dni”. W te dni po Mszy św. odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Na wtorkową próbę, o ile jest to możliwe, kandydaci przychodzą razem ze swoimi świadkami.

We środę o godz. 15.30 bp. Artur Ważny udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii, Parafii Żeleźnikowa oraz Parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu (Poręba Mała).

Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 15.00.

W poniedziałek obchodzimy w liturgii Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji a w sobotę Święto św. Macieja Apostoła. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni.

W najbliższą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy Niedzielę Inwestycyjną. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby parafii.

W niedzielę 29 maja przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dlatego w poniedziałek, wtorek i środę (23–25 maja) przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Codziennie będziemy uczestniczyć w tradycyjnej procesji oraz we Mszy św. odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii. „Bóg zapłać” wszystkim za tradycyjne ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych oraz za ich zebranie.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona bezpłatnie płyta CD z tekstem kolejnych ksiąg Pisma św. Uczniów, którzy wygrali prenumeratę czasopism religijnych prosimy o ich odbiór w zakrystii.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Danuta Gargas z ul. Elektrodowej. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…