Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkanocna 2018-04-22

„Bóg zapłać” za hojne ofiary na malowanie kościoła złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i przez cały tydzień. Są one świadectwem dobroci Waszych serc i pragnienia przeżywania Jubileuszu parafii w odnowionej świątyni. Obecny etap prac malarskich zostanie zakończony w bieżącym tygodniu.

W dniu wczorajszym oficjalnie rozpoczął się V Synod Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Synodu. Równocześnie informujemy o powstaniu w naszej parafii, podobnie jak w każdej parafii diecezji Parafialnego Zespołu Synodalnego. W jego skład wchodzą członkowie Rady Duszpasterskiej na czele z ks. proboszczem, ks. Mariusz, nadzwyczajni szafarze Komunii św. oraz przedstawicielka Szkoły Nowej Ewangelizacji p. Izabela Wasiniewska.

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Naszą modlitwą obejmijmy także kapłanów, siostry zakonne i kleryków. „Bóg zapłać” członkom Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego za ich całoroczną modlitwę i wsparcie dla kleryków naszego Seminarium. Dziękuję także tym parafianom, którzy w ramach tzw. „Margaretki” lub indywidualnie modlą się w intencji kapłanów z naszej parafii. „Bóg zapłać” także za ofiary złożone dziś na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Jutro przeżywać będziemy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie uczniów klasy drugiej gimnazjum i siódmej ze szkoły podstawowej w ramach ich przygotowania się do przyjęcia bierzmowania.

We środę wypada Święto św. Marka Ewangelisty. Na nowennę do Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy szczególnie dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej w ramach ich przygotowania się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie dla rodziców na plebanii.   

We czwartek, jak zwykle, o godz. 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej adoracji Chrystusa.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W najbliższą niedzielę, za zgodą biskupa tarnowskiego, przed nowosądeckimi kościołami wolontariusze zbierać będą ofiary na rzecz budowy w Nowym Sączu Pomnika Marszałka J. Piłsudskiego. Będzie on stał w miejscu, gdzie do niedawna znajdował się Pomnik Żołnierzy Armii Czerwonej przy Alejach Wolności.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im ks. Tischera w Starym Sączu ul. Daszyńskiego 15 ogłasza nabór do klas pierwszych na poziomie Technikum oraz Szkoły Branżowej I Stopnia (zasadniczej zawodowej). Dyrekcja zaprasza rodziców i uczniów na Dzień Otwarty Szkoły w najbliższy wtorek w godz. 8.00 – 13.00