Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Adwentu 2021-12-19

IV Niedziela Adwentu 2021-12-19

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce w poniedziałek w godz. 14.30 – 16.00 oraz 16.30 – 18.00. Będą zaproszeni kapłani spoza naszej parafii. Zmobilizujmy się do spowiedzi, by każdy parafianin mógł przyjąć w Święta Chrystusa do swego serca. W inne dni kapłani spowiadają poza parafią.

Dobiegają końca tegoroczne nabożeństwa roratnie. Dzieci, które systematycznie uczęszczały na Roraty niech przyniosą karty adwentowe z wklejonymi obrazkami we czwartek wieczorem – otrzymają pamiątki.

W najbliższy piątek wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Rano odprawiona zostanie ostatnia Msza św. roratnia, nie będzie natomiast Mszy św. popołudniowej. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych. Niech nie zabraknie także wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia. Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka a będące w trudnej sytuacji materialnej i osobistej.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy będzie jak w każdą niedzielę.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta z kolędami śpiewanymi przez polskie karmelitanki z Islandii. Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają opłatki świąteczne.

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa diecezjalnego, w związku z panującą sytuacją sanitarną, podobnie jak w ubiegłym roku, nie będzie „Wizyty duszpasterskiej” w znanej dotychczas formie. Po konsultacji z Radą Duszpasterską zapraszamy wszystkich Parafian na Msze święte, które będziemy sprawować w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów czy ulic. Podczas tych Mszy świętych będziemy udzielać błogosławieństwa rodzinom. Natomiast Rodziny, które chcą, aby kapłan odwiedził ich w domu proszone są o zgłoszenie tego faktu na kartkach. Prosimy wpisać nazwisko, adres oraz numer telefonu i złożyć kartkę w kancelarii parafialnej lub zakrystii (do 26 grudnia włącznie). Można także posłużyć się formularzem znajdującym się na stronie internetowej parafii.

Proszono nas o Ogłoszenie

Burmistrz Starego Sącza przypomina o obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Obowiązek ten ciąży na każdym właścicielu nieruchomości. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Gminy oraz w Urzędzie Miejskim.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Ronald Ciborowski z ul. Elektrodowej. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…