Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Adwentu 2019-12-22

IV Niedziela Adwentu 2019-12-22

Nieszpory odśpiewamy dzisiaj o godz. 15.00 w łączności z Nowenną do Dzieciątka Jezus.

Dobiegają końca tegoroczne nabożeństwa roratnie. Dzieci, które systematycznie uczęszczały na Roraty niech przyniosą karty adwentowe z wklejonymi obrazkami jutro wieczorem – otrzymają pamiątki.

W najbliższy wtorek wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Rano odprawiona zostanie ostatnia Msza św. roratnia, nie będzie natomiast Mszy św. popołudniowej. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy tradycyjny post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych. Niech nie zabraknie także wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia. Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka a będące w trudnej sytuacji materialnej i osobistej. Podczas Pasterki śpiewać będziemy kolędy w „oprawie góralskiej”.

We środę obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia a we czwartek Święto św. Szczepana. Porządek Mszy będzie jak w każdą niedzielę.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną. W „Niedzieli” znajdziemy kalendarz na nowy rok oraz płytę z kolędami w wykonaniu zespołu Golec Orkiestra a w „Gościu Niedzielnym” tekst modlitwy wigilijnej oraz List Ojca św. Franciszka „O znaczeniu i wartości żłóbka”. Świąteczny „Gość Niedzielny” i „Niedziela” wydane są w podwójnej objętości i cenie 10 zł.

Świece wigilijne oraz opłatki są dostępne w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Fiut z ul. Winna Góra oraz śp. Krystyna Kruczek z ul. Węgierskiej. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…