Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Zwykła 2020-01-26

III Niedziela Zwykła 2020-01-26

Decyzją Ojca św. Franciszka w całym Kościele obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Kościół przypomina nam o potrzebie częstej lektury Pisma św. 

Dzisiaj o godz. 15.00 – Nieszpory.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę  do św. Wawrzyńca, natomiast we środę o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.

W tym tygodniu wypada  I sobota miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na wspólny różaniec o godz. 17.30 a następnie na Mszę św. z kazaniem o tematyce rodzinnej.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Poświęcenia gromnic dokonamy podczas każdej Mszy św. W tym dniu obchodzić też będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy o potrzebne łaski dla zakonników i sióstr zakonnych. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na rzecz zakonów klauzurowych.

Członkinie Róże im. Matki Bożej Pięknej Miłości prosimy o prowadzenie w lutym Godzinek. Równocześnie bardzo prosimy, by zelatorzy róż różańcowych przynieśli listy członków swoich róż do najbliższej niedzieli włącznie.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Zarząd Osiedla Biegonice zaprasza na doroczne Spotkanie Opłatkowe w Remizie we czwartek o godz. 17.00.

W najbliższy piątek o godz. 14.00 w Sali Ratuszowej Urzędu Miasta Nowego Sącza ks. proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach otrzyma Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”. Traktuję to wyróżnienie jako wyraz uznania Rady Miasta dla wszystkich mieszkańców Parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach, którzy wraz ze mną podejmowali w ostatnich miesiącach tak wiele działań religijnych, kulturalnych i gospodarczych na rzecz rozwoju najstarszej parafii Nowego Sącza. Cieszę się, że Rada Miasta docenia nasz wkład w rozwój całego miasta. Posiedzenie Rady Miasta, jak zwykle, jest otwarte dla wszystkich sądeczan i jest transmitowane w internecie na stronie Urzędu Miasta.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Gryźniak z Łazów Biegonickich. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…