Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Zwykła 2019-01-27

III Niedziela Zwykła 2019-01-27

Nieszpory odprawione zostaną dzisiaj o godz. 15.00

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca, natomiast we środę o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej. Na Nowennę i Mszę św. wieczorną we środę zapraszamy szczególnie uczniów klasy siódmej w ramach ich przygotowania się do przyjęcia bierzmowania.

We czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Podczas adoracji – okazja do spowiedzi św. dla dzieci. W tym tygodniu wypadają I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. dorosłych w piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o ich zgłoszenie. W sobotę – różaniec o godz. 17.30.

W sobotę przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Poświęcenia gromnic dokonamy podczas każdej Mszy św. W tym dniu obchodzić też będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy o potrzebne łaski dla zakonników i sióstr zakonnych. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na rzecz zakonów klauzurowych.

Członkinie Róże im. św. Anny prosimy o prowadzenie w lutym Godzinek.

Wczoraj w sali komputerowej Katolickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu odbył się finał Konkursu znajomości Patrona i historii Parafii św. Wawrzyńca. Uczestnicy Konkursu musieli odpowiedzieć na 35 pytań a specjalny program komputerowy automatycznie liczył zdobyte przez nich punkty.  Spośród siedmiu uczestników Finału najlepszy okazał się pan Piotr Poręba, który zdobył 44 z 50 możliwych punktów. W nagrodę weźmie on bezpłatnie udział w Pielgrzymce Śladami św. Wawrzyńca do Rzymu we wrześniu br. Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest bezpłatnie film „Bóg nie umarł II”. Warto go obejrzeć.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Zarząd Osiedla Biegonice zaprasza na doroczne Spotkanie Opłatkowe w Remizie we czwartek o godz. 17.00.