Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Wielkiego Postu 2024-03-03

III Niedziela Wielkiego Postu 2024-03-03

Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej parafii serdecznie witamy ks. Rekolekcjonistę – ks. Pawła Brońskiego, dyrektora Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego OPOKA w Starym Sączu. Program rekolekcji jest dostępny w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na ulotkach. Zwróćmy uwagę, że podczas rekolekcji Msze św. poranne będą sprawowane o godz. 7.30. W tych samych dniach rekolekcje będą mieli uczniowie Szkoły Podstawowej. Zakończenie rekolekcji nastąpi we środę podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Podczas tych Mszy św. będzie zbierana składka na cele rekolekcyjne.

Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 14.30. Msza św. popołudniowa o godz. 15.30. UWAGA – na programie rekolekcji omyłkowo podaliśmy niewłaściwe godziny – 14.00 i 15.00. Za pomyłkę przepraszamy.

W związku z rekolekcjami od poniedziałku do środy nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast we czwartek, z racji I czwartku miesiąca, adoracja będzie trwała od Mszy wieczornej do godz. 24.00.

Osoby zaangażowane w przygotowanie tegorocznego Misterium Pasyjnego zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 20.00.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 i 19.30.

W najbliższą sobotę i niedzielę bp. Stanisław Salaterski dokona Wizytacji Kanonicznej naszej parafii. Wizytacja rozpocznie się od spotkania na plebanii z członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej, nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii św. oraz pracownikami kościelnymi w sobotę o godz. 16.30. W sobotę o godz. 17.30 młodzież z klasy ósmej przyjmie sakrament bierzmowania (nie będzie to Msza św. niedzielna). Młodzież ta obowiązkowo uczestniczy w spotkaniach przygotowawczych we czwartek i piątek o godz. 18.00. W niedzielę ksiądz biskup będzie z nami się modlił oraz wygłosi kazanie podczas wszystkich Mszy św. dopołudniowych. Po Mszy św. o godz. 7.30 biskup spotka się z członkami Róż Różańcowych, Caritasu, Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie oraz Szkoły Nowej Ewangelizacji. Po Mszy św. o godz. 9.00 biskup spotka się z członkami Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej, scholi muzycznej oraz Grupy Młodzieżowej.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają baranki oraz paschaliki. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

Najbliższa niedziela to „Niedziela Inwestycyjna”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na trwający remont organów.

U ministrantów można nabyć prasę religijną. W „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli” znajdują się ważne informacje na temat planowanych zmian w nauczaniu historii i języka polskiego. Plany te są bardzo niepokojące. Zakładają one usunięcie wielu tematów i lektur mówiących o wydarzeniach związanych z wiarą Polaków i budujących zdrowy patriotyzm. Zachęcamy, aby zapoznać się z tymi informacjami, które już wkrótce będą wprost dotyczyć dzieci i młodzieży. Oprócz zwykłego numeru dostępny jest także specjalny „Gość Niedzielny. Historia Kościoła” w cenie 12 zł.

Proszono nas o ogłoszenia:

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza do obejrzenia filmu „Powołany 2”. Film w atrakcyjny sposób ukazuje różne życiowe powołania człowieka. Również w tym tygodniu można obejrzeć popularny w wielu krajach film biblijny: „The Chosen”. Warto skorzystać z tych propozycji, zwłaszcza w Okresie Wielkiego Postu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej kina: www.kino-sokol.pl

Parafia św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie 31 V – 9 VI. W programie: Asyż, Padwa, Ravenna, Loreto, San Giovani Rotondo, Manopello, Rzym oraz Watykan. Szczegóły na stronie internetowej parafii www.porebamala.pl. Zapisy do 15 marca. Koszt 1200 zł i 600 euro.

Burmistrz Starego Sącza informuje o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego gminy Stary Sącz (w tym także Łazów Biegonickich). Szczegółowe informacje znajdują się stronie internetowej Urzędu Miasta Stary Sącz. W Urzędzie Miasta są również dostępne formularze na których można składać wnioski do projektu w terminie od 1 marca do 10 maja br.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Alicja Kucharska z ul. Węgierskiej.

Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…